Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Z vojenských řidičů bojových vozidel se mohou stát třeba šoféři kamionů a autobusů

Mgr. Langer Jiří

  • 14. 03. 2012 14:32
  • Rozvoj

Sdílet článek

 

Váleční veteráni po propuštění z činné služby mnohdy těžko shánějí civilní uplatnění, přitom nejsou zvyklí zahálet, ale stydí se stát frontu na podporu v nezaměstnanosti. Nyní nabízí pomocnou ruku Sdružení válečných veteránů (SVV) České republiky, které jim s využitím Evropských fondů nabízí zařazení do Projektu „Z války/armády do civilního zaměstnání“.

„Takový potřebný projekt podporuji, neboť se díky 31. brigádě radiační, chemické a biologické ochrany, týká i našeho kraje. Na činnost chemických jednotek, které se zúčastnily válečných operací Pouštní bouře v Perském zálivu, aliančních a koaličních operací v Bosně a Hercegovině, Kosovu a Kuvajtu a dalších zemích, jsme pyšní. Je proto třeba po odchodu vojáků do civilu jim pomoci s vyhledáváním odpovídajícího zaměstnání,“ řekl hejtman LK Stanislav Eichler (ČSSD) s tím, že například lze využít umění a zkušenosti řidičů bojových vozidel a přeškolit je na řidiče nákladních automobilů, zemědělských strojů nebo autobusů.

Místopředseda SVV ČR Ladislav Sornas připomíná, že je třeba dostat informace o projektu až k veteránům, kteří jsou v civilu a nemají spojení se Sdružením válečných veteránů.

„Projekt je určen pro všechny vojenské veterány – nejen bývalé vojáky z povolání, ale vztahuje se i na válečné veterány, účastníky misí z řad záložáků a další,“ řekl Ladislav Sornas a doplnil, že v průběhu letošního ledna a února již přišlo 46 přihlášek nezaměstnaných veteránů a sedm z nich již nalezlo práci.

„Dalších čtrnáct bývalých vojáků již nastoupilo na rekvalifikační kurzy nebo školení,“ dodal.

Tento nadregionální projekt "Z války/armády do civilního zaměstnání" byl předložen do výzvy Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost s cílem posílit integraci sociálně vyloučených skupin na trhu práce, konkrétně veterány válečných konfliktů, a to prostřednictvím realizace následujících aktivit:

·       Sociální poradenství a aktivizace pro cca 100 osob z cílové skupiny

·       Diagnostika a tvorba individuálních vzdělávacích plánů pro cca 100 osob z cílové skupiny

·       Profesního vzdělávání pro cca 100 osob z cílové skupiny

·       Zajištění přímého pracovního uplatnění pro 51 osob z cílové skupiny (z toho bude vytvořeno 10 nových pracovních míst a 41 pracovních míst bude zprostředkováno) - projekt směřuje k trvalému uplatnění části cílové skupiny na trhu práce

Cílová skupina spadá do podskupiny "Přímá intervence" a jedná se o osoby skutečně sociálně vyloučené anebo sociálním vyloučením aktuálně ohrožené, konkrétně jde o veterány válečných konfliktů - fyzické osoby, které byly nasazeny do válečných konfliktů, válečných misí apod.

Celý projekt je postaven na třech hlavních principech:

1.    Komplexnost poskytnutých služeb - od kontaktování cílové skupiny, přes motivování, sociálních poradenství,aktivizaci, diagnostiku, tvorbu individuálních vzdělávacích plánů, profesní vzdělávání, přípravu cílové skupiny na přijímací pohovory až po umístění cílové skupiny na pracovní místo a jejich následný monitoring minimálně podobu 6 měsíců

2.    Individuální přístup k jednotlivci - v rámci jednotlivých klíčových vždy půjde o individuální přístup k jednotlivci

3.    Zaměření na cíl - umístění účastníka na pracovní místo.

Časová dotace projektu je stanovena na 24 měsíců. Pro úspěšnou realizaci projektu a jeho efektivní řízení je sestaven projektový tým, jehož velikost plně odpovídá rozsahu a zaměření projektových aktivit. Sdružení válečných veteránů ČR v roli realizátora je přímo zodpovědné za přípravu a řízení projektu a je plně připraveno.

Další informace můžete žádat e-mailem nebo telefonicky www.legionar.org ,. svvvcr@seznam.cz

Ing. Ladislav Sornas, místopředseda SVV ČR a manažer projektu, tel.: 606256988

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky