Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Školy se učily psát projekty do Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Ing. Kysilka Tomáš

  • 23. 01. 2009 00:00
  • Rozvoj

Sdílet článek

[id:7405|autor:Ing. Kysilka Tomáš|email:tomas.kysilka@kraj-lbc.info|telefon:485 226 653|mobil:|aktualizace:]

Sedm týmů tvořených potenciálními žadateli z Libereckého kraje se za podpory osmi lektorů z odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu a odboru regionálního rozvoje a evropských projektů zúčastnilo ve dnech 19. a 20. ledna dvoudenního praktického semináře na Malé Skále. Cílem této akce bylo pomoct žadatelům, kteří dosud nemají zkušenosti s přípravou a realizací projektů financovaných ze strukturálních fondů Evropské unie, vytvořit vlastní projektové záměry, jež by mohly být předloženy do příslušného globálního grantu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Již v úvodu se z účastníků staly týmy spolupracující na základě obdobného záměru jednotlivých účastníků. Za úkol měli během semináře nazvaného „Průvodce tvorbou projektu“ vytvořit cvičný projektový záměr obsahující veškeré potřebné informace, k tomu jim sloužily připravené pracovní listy a pomoc projektových manažerů. V několika málo hodinách – v podstatě na koleně – vznikly projekty „Jdeme po zelené“ s environmentální tematikou, „Sklářská dílna“ se zaměřením na podporu zájmu žáků o sklářské obory, „Techmotiv“ věnující se podpoře technického myšlení žáků základních škol, „ICT s radostí“ zaměřený na vzdělávání učitelů v oblasti využívání informačních technologií, „Dobré klima“ o poskytování poradenských služeb nejen žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, „Moderní výuka“ se zaměřením na využívání moderních technologií ve výuce s důrazem na rozvoj kompetencí či „Učíme se komunikovat“ podporující rozvoj komunikačních dovedností žáků.

Třicet účastníků vyhodnotilo seminář jako velmi přínosný, zejména kvůli možnosti získat praktickou zkušenost s psaním projektu. Seminář byl realizován za podpory Evropské unie v rámci projektu na zvýšení absorpční kapacity Libereckého kraje, tedy právě na zvýšení schopnosti připravovat a realizovat projekty.

  • Školy se učily psát projekty do Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (.pdf)
    961 kB
    23. 10. 2009 14:50

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky