Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Informace o hodnocení efektivnosti KÚ v rámci přípravy stavebních investic

Mgr. Kubíčková Michaela

  • 16. 05. 2012 16:43
  • 106/1999

Sdílet článek

Předmět žádosti o informaci: dotaz_106_3 (__)

Odpověď:  Vážený pane inženýre, na základě Vaší žádosti o informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, Vám k Vašemu dotazu, jakým způsobem jsou v Libereckém kraji v rámci přípravy investic využívány metody pro hodnocení efektivnosti stavebních investic, sdělujeme následující.

Liberecký kraj používá pro posuzování efektivity stavebních projektů v předinvestiční fázi zejména dva nástroje – Studii proveditelnosti a Cost-benefit analýzu. Vzhledem k tomu, že tyto nástroje plně dostačují Evropské komisi pro posuzování projektů spolufinancovaných z finančních nástrojů Evropské unie, žádné další metody pro posuzování projektů financovaných pouze z rozpočtu kraje či spolufinancované z EU používány nejsou.

Dále uvádíme konkrétní příklady, kdy byly některé z Vámi uvedených metod Libereckým krajem v minulých letech využity. Pro projekt Centrum vzdělanosti Libereckého kraje – CVLK se zpracovávala Studie proveditelnosti včetně Cost-benefit analýzy (CBA). Pro projekt REGIOTRAM byla rovněž zpracována Studie proveditelnosti včetně Cost-benefit analýzy (CBA).

Další Vámi zmiňované metody se dle našeho názoru v ČR obecně moc nepoužívají. A to hlavně proto, že je nevyžaduje Evropská komise jako investor, respektive nejsou vyžadovány pro zpracovávání předprojektové ani projektové dokumentace v rámci projektů spolufinancovaných z finančních zdrojů Evropské unie.

Podle našich dostupných informací požití těchto metod u stavebních projektů nevyžaduje ani žádná česká legislativa, a ani v Libereckém kraji nemáme žádný vnitřní předpis, který by toto upravoval.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky