Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Zástupci českých a německých knihoven představili unikátní projekt spolupráce

Mgr. Langer Jiří

  • 06. 10. 2014 17:38
  • Školství

Sdílet článek

V rámci pracovního setkání v Liberci navštívili zástupci českých a německých knihoven zainteresovaných v projektu „Česko-saská síť knihoven – Informace bez hranic“ také libereckou radnici.

Objednávání knih ze spolupracujících knihoven rychlejší cestou a zdarma či nákup několika stovek odborných zahraničních elektronických knih. To jsou dvě hlavní výhody, které přinesla Krajské vědecké knihovně v Liberci účast v mezinárodním projektu Česko-saská síť knihoven – Informace bez hranic. Knihovna se do něj zapojila spolu s dalšími třemi institucemi, a to Technische Universität Chemnitz - Universitätsbibliothek, Hochschule Zittau/Görlitz - Hochschulbibliothek a Univerzitní knihovnou Západočeské univerzity v Plzni.

Ředitelka Krajské vědecké knihovny v Liberci Blanka Konvalinková připomněla gró projektu.

 „Projekt Česko-saská síť knihoven – Informace bez hranic se týká studentů, proto zahrnuje především univerzitní knihovny. Jako jeden z partnerů se jej účastníme i my. Cílem je především prohloubit vzájemnou spolupráci zúčastněných knihoven, zjistit, jak to v jednotlivých knihovnách funguje a nabyté znalosti a zkušenosti pak promítnout do kvality poskytovaných služeb,“ konstatovala Blanka Konvalinková.

V rámci projektu, který probíhá od 1. prosince 2013 a skončí 30. listopadu 2014, se uskutečnilo hned několik workshopů s tématy elektronických knih a fungování a řízení knihoven v současném světě. Pracovníci zapojených knihoven se také zúčastnili vzájemných pobytových stáží, kdy měli možnost se seznámit s fungováním jiných knihoven. Součástí projektu jsou i Dny knihoven zaměřené na vysokoškolské studenty.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky