Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

SVÍTÍME ORANŽOVĚ, PROTOŽE JE MEZINÁRODNÍ DEN PROTI NÁSILÍ NA ŽENÁCH –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ORANGE THE WORLD | 25. 11. –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 10. 12. 2024

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Výzva k zapojení do projektu „Společně pro zachování podstávkových domů – Zvyšování povědomí a informovanosti“

Ing. Vrzáčková Petra

vedoucí oddělení projektů financovaných z ESI fondů

  • 29. 10. 2010 10:05
  • Rozvoj

Sdílet článek

Liberecký kraj je jedním z partnerů projektu „Společně pro zachování podstávkových domů – Zvyšování povědomí a informovanosti“. Tento projekt je spolufinancován v rámci programu Cíl 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko. Jedná se o spolupráci mezi Libereckým krajem, okresem Görlitz a římskokatolickou farností Zittau, jejíž hlavním úkolem je informování veřejnosti o situaci podstávkových domů, jejich opravách a zachování. Termín realizace projektu zahrnuje období od 1.7.2010 do 30.6.2013. Celkové náklady na projekt činí 16 454 300 Kč, z toho náklady Libereckého kraje 3 182 300 Kč.

Jednou z aktivit Libereckého kraje je sestavení expertního týmu ze zástupců odborných profesí, které mají možnost ovlivnit popularizaci podstávkových domů nejen na území Libereckého kraje. Prvotním úkolem tohoto týmu bude návrh struktury populárně naučné publikace o podstávkových domech. Společně se saskou expertní skupinou, která vzniká na druhé straně česko-saské hranice, bude konfrontovat výsledky projektu – z tohoto důvodu budou probíhat společné schůzky expertů obou států. Několikrát do roka je plánováno setkání českých členů týmu za účelem zpracování odborných návrhů pro příručku, dále semináře, webové stránky, na kterých jsou umístěny dvojjazyčně výsledky projektu (www.umgebindeland.de), atd. Pro expertní tým jsou také plánované výjezdní akce do Saska, kde probíhá rekonstrukce ukázkového podstávkového domu v Hirschfelde.. Více informací o této bývalé faře, která se v rámci projektu ukázkově rekonstruuje, naleznete na internetových stránkách (www.pilgerhaeusl.de/cms/de/1).

 

Liberecký kraj právě vytváří tuto expertní skupinu. Některé subjekty jsme oslovili přímo, několik míst ve skupině je však ještě volných. Tímto bychom se chtěli obrátit na ty z Vás, kteří se domnívají, že by mohli do projektu přispět. Pokud se domníváte, že jste vhodným kandidátem, tedy máte zkušenosti z opravou podstávkového domu, specializujete se na rekonstrukce interiéru apod., napište, proč právě Vás bychom měli vybrat jako člena expertní skupiny, co můžete do projektu přinést. Poté členové projektového týmu rozhodnou o výběru členů do této expertní skupiny

 

Další informace o projektu naleznete na webových stránkách www.umgebindeland.de. V případě Vašeho zájmu kontaktujte projektovou manažerku Šárku Štanderovou: sarka.standerova@kraj-lbc.cz, 485 226 690.

logo1                                logo3                                          logo2

 

 

                                                       

 

 
 
 

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky