Veletrh EDUCA ONLINE přilákal více než sto tisíc návštěvníků

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

• 28. 01. 2021 13:21
  • Školství

Čtrnáctý ročník tradičního veletrhu EDUCA MYJOB Liberec, během kterého se na tři dny zaplní liberecká Home Credit Arena zájemci o nabídku středních škol a zajímavých zaměstnavatelů z celé republiky, se kvůli epidemiologické situaci a vládním opatřením nemohl uskutečnit ve své obvyklé podobě. Proto organizátoři připravili náhradní řešení v podobě veletrhu EDUCA ONLINE, který proti standardní Educe přinesl dokonce mnoho dalších výhod a oslovil mnohem širší škálu návštěvníků. Dosud si jich na webové stránky veletrhu www.educaliberec.cz našlo cestu více než 105 tisíc.

„Jsem rád, že i v této složité době se mohla tato tradiční regionální akce uskutečnit, byť jiným způsobem, než na jaký jsme zvyklí. Pevně věřím, že i online podoba veletrhu přispívá k tomu,  aby si návštěvníci našli nové zaměstnání nebo objevili pro sebe vhodnou školu," uvedl Dan Ramzer, náměstek  pro resort školství.

Hlavním rozdílem proti standardnímu veletrhu spočívá především v tom, že EDUCA ONLINE je  všem zájemcům dostupná po více než čtyři měsíce od poloviny října 2020 až do konce února 2021. Online veletrh byl zahájen 15. října živým vysíláním dvou specializovaných studií STUDIO EDUCA a EDUCA UP, která se zaměřila jak na oblast školství a vzdělávání a na trh práce, a to především v Libereckém kraji. Živým vysílání spolu s moderátorkami ČT provázeli také studenti libereckého gymnázia Doctrina a na jejich vzniku se podíleli i žáci Smíchovské střední průmyslové školy. Největší úspěch pak mělo živé vysílání ve čtvrtek 15. října 2020, kdy si jej pustilo více než 2 100 diváků. Záznamy těchto vysílání jsou pro zájemce dostupné až do konce února 2021.

Stěžejní součástí veletrhu však jsou především online vizitky jednotlivých škol a firem, které jejich prostřednictvím nechávají návštěvníky nahlédnout do svého zázemí možná ještě hlouběji než při standardních prezentacích v Home Credit Areně. Svou online prezentaci si pro veletrh EDUCA ONLINE připravilo více než 50 středních škol nejen z Libereckého kraje, které zde zájemcům o vzdělávání představili své studijní obory, ale například i pedagogy, absolventy či ideální zájemce o studium.

Stejně jako k offline veletrhu patří k EDUCE ONLINE také bohatý doprovodný program a doplňkové aktivity – absolutní novinkou je EDUCA podcast, ve kterém se celkem v devíti dílech posluchačům představily zajímavé osobnosti z vybraných středních škol i firem v kraji – podcast si pak poslechlo více než 1000 jedinečných posluchačů. Ani v online podobě veletrhu pak nechyběl druhý ročník oblíbené soutěže EDUCA PRESS PHOTO, jejímž hlavním tématem bylo Člověk a životní prostředí a do níž se zapojilo téměř 50 soutěžících.

Veletrh EDUCA ONLINE byl měl podle původních plánů skončit 31. ledna 2021, ale pro velký zájem návštěvníků a aby mohl pomoci při rozhodování o výběru střední školy i všem, kteří si ji budou volit na poslední chvíli, se organizátoři rozhodli jej prodloužit až do 28. února 2021. Všechny jeho součásti tak stále najdete na www.educaliberec.cz nebo na facebookové stránce veletrhu.

TZ:  EDUCA MYJOB