Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Otevírací doba Krajského úřadu Libereckého kraje během svátků: 23. 12. 2024 – pondělí – úřední den – podatelna otevřena do 17:00 hodin, 27. 12. 2024 – pátek – úřad uzavřen, 30. 12. 2024 – pondělí – úřední den – podatelna otevřena do 17:00 hodin, 31. 12. 2024 – úterý – úřad otevřen pro veřejnost do 12:00 hodin

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

V Bohaticích se diskutovalo o možných důsledcích těžby štěrkopísku

Dědková Markéta

tisková mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 14. 02. 2014 15:26
  • Životní prostředí

Sdílet článek

Rozsáhlá těžba štěrkopísku a její možné důsledky na zdroje vody byla tématem včerejší veřejné diskuze v Bohaticích na Českolipsku. Kromě vedení obce se jednání s místními obyvateli zúčastnili i náměstek hejtmana LK pro životní prostředí Josef Jadrný, českolipský ekolog Miroslav Hudec a Alexandra Píšková z vodoprávního úřadu MěÚ Česká Lípa.

„Soukromý investor chce sice štěrkopísek těžit v okrajové neobydlené části v Pertolticích pod Ralskem, ale na hranici katastru Bohatic. Místní obyvatelé se obávají toho, že kvůli těžbě přijdou o vodu ve studních. Společně jsme proto hledali možnosti, jak proti tomu bojovat a postupovat dál,“ uvedl náměstek Jadrný s tím, že bude stát za postojem obce.
Těžební společnost už v září loňského roku nabídla, že studně zhruba u čtyřiceti domů, kde hrozí problémy, na vlastní náklady prohloubí. To ale podle náměstka Jadrného není řešení. „Obci jsem navrhl, aby si nechala vybudovat vodovod napojený na město Zákupy. Ministerstvo zemědělství na jejich výstavbu poskytuje dotace. Obcím, které ji získají, pak kraj dokáže nabídnout spoluúčast,“ doplnil.
Negativní dopady případné těžby na kvalitu i množství povrchové i podzemní vody potvrdila i Alexandra Píšková z vodoprávního úřadu. Zároveň podotkla, že úřad již dříve upozorňoval na nutnost vybudovat v obci vodovod. 

Sdílet článek

Zpět

Další aktuality

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky