Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Otevírací doba Krajského úřadu Libereckého kraje během svátků: 23. 12. 2024 – pondělí – úřední den – podatelna otevřena do 17:00 hodin, 27. 12. 2024 – pátek – úřad uzavřen, 30. 12. 2024 – pondělí – úřední den – podatelna otevřena do 17:00 hodin, 31. 12. 2024 – úterý – úřad otevřen pro veřejnost do 12:00 hodin

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Továrna na sny má mít nové využití i pro historické motocykly

Mgr. Langer Jiří

  • 16. 01. 2015 15:28
  • Rozvoj

Sdílet článek

„Továrnu na sny“ - objekt bývalé tkalcovny rodiny Mastných v Lomnici nad Popelkou,  navštíví  v úterý 20. ledna z iniciativy členky Rady LK Ivany Hujerové Martin Dušek, jednatel Agentury regionálního rozvoje a Marek Pšenička projektový manažer a správce databáze Brownfields / Greenfields Libereckého kraje.

„Z hlediska rozvoje kraje jde o velmi zajímavý brownfields, jinak řečeno dnes nepoužívanou industriální budovu.  Věřím, že  současní majitelé s naší pomocí  ji budou smysluplně renovovat a využívat,“ uvedla důvod návštěvy radní s tím, že současní majitelé továrny, umělci Pavel Doležal a Jitka Trevisan,  zde začali postupně budovat ateliér pod názvem „5D ateliér“, který se zaměřuje na uměleckou kovovýrobu.

Odborníci na  evropské zdroje z Agentury regionálního rozvoje spolu s nimi budou  zvažovat  možnosti  žádat o dotace, pomocí kterých by se tento objekt mohl  rekonstruovat a poté  fungovat.

„Podle mých informací by majitelé továrny rádi využili zázemí továrny  pro vytvoření několika levných pokojů a jednoho či dvou loftů pro potřebu firmy a přátel. Plánují také vybudovat vlastní kantýnu. Část budovy  pak  chtějí využít pro „občasné“ zpřístupnění muzea, ve kterém  by umístili svou rodinnou sbírku historických motocyklů Raleigh,“ popsala současnou situaci Ivana Hujerová a zdůraznila, že kraj se bude všemi silami oběma umělcům snažit pomoci, aby objekt i s pomocí dotací byl znovu  ozdobou města.

„Věřím, že naši odborníci z agentury najdou možnosti, jak rekonstrukci realizovat,“ přeje si radní,

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky