Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

SVÍTÍME ORANŽOVĚ, PROTOŽE JE MEZINÁRODNÍ DEN PROTI NÁSILÍ NA ŽENÁCH –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ORANGE THE WORLD | 25. 11. –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 10. 12. 2024

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Studenti mohou stále soutěžit o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet

Šimice Marie

tiskový mluvčí

  • 07. 09. 2017 14:29
  • Rozvoj
  • Školství

Sdílet článek

Žáci a studenti mohou soutěžit do konce října s projektem Kraje pro bezpečný internet. V rámci vědomostního kvízu si mohou ověřit své znalosti z oblasti bezpečného chování na internetu.

Odměny, které mohou soutěžící získat, jsou velmi lákavé. „Vedle zajímavých cen, jako jsou xboxy, tablety, mobilní telefony, klávesnice, myši či knížky od partnerů projektu, je důležité, aby si všichni, nejen soutěžící, uvědomili, že odpovědné chování na internetu chrání především je samotné,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Partnery projektu jsou sdružení NIC.CZ a společnosti Microsoft a GORDIC. Soutěžní kvíz je dostupný na www.KPBI.cz. Zúčastnit se je možné do 31. října 2017. Na soutěžní znalostní kvíz navazuje devět e-learningových lekcí zaměřených na problematiku elektronické bezpečnosti. Lekce je možné využívat i pedagogy při hodinách.

Soutěž je realizována v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Do čtvrtého ročníku projektu je v současné době zapojeno všech čtrnáct krajů České republiky, včetně Libereckého. Hlavní cílovou skupinou, kterou se projekt snaží oslovit, jsou žáci a studenti základních a středních škol. Akce je realizována pod záštitou Asociace krajů České republiky a Národního centra kybernetické bezpečnosti.

Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty,“ doplnil.

V loňském roce byly představeny videospoty pro seniory, zájemci vše naleznou na stránkách projektu. V tomto roce budou také realizovány prezenční semináře či připraveny videospoty pro děti do nízkoprahových zařízení.

Foto použito z www.kpbi

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky