Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

SVÍTÍME ORAŽOVĚ, PROTOŽE JE MEZINÁRODNÍ DEN PROTI NÁSILÍ NA ŽENÁCH –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ORANGE THE WORLD | 25. 11. –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 10. 12. 2024

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Soutěž Kraje pro bezpečný internet se vrací. Žáci se mohou zapojit do konce února příštího roku.

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 27. 10. 2021 08:04
  • Školství

Sdílet článek

Až do 28. února 2022 se žáci a studenti základních a středních škol v Libereckém kraji mohou zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet a vyhrát pozoruhodné ceny. Na webu www.KPBI.cz je čekají aktualizované e-learningové lekce a krátké videospoty, kde se dozví nejdůležitější informace z oblasti bezpečnosti na internetu.

Na tyto vzdělávací materiály, které je možné využít k samostudiu či ve výuce, navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek jsou soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Žáci si mohou navíc po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit v Kvízu PLUS, který je určen opravdovým znalcům problematiky elektronické bezpečnosti. Zde mohou účastníci získat hodnotné ceny od partnerů projektu společnosti Microsoft a GORDIC a CZ.NIC a postoupit dále do krajského či celorepublikového kola.

Soutěžní kvíz poběží do konce února 2022. Poté bude následovat losování vítězů a prezenční krajská finále soutěžního kvízu PLUS.

Projekt Kraje pro bezpečný internet se koná pod záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit také úzce spolupracuje s Policií ČR. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty a videospoty pro rodiče, seniory a pro mládež.

V loňském roce se do soutěžního kvízu zapojilo více než 35 tisíc žáků. Z výsledků testování vyplynulo, že největší obtíže při bezpečném chování na internetu dělají žákům otázky související se sdílením osobních údajů a fotografií.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky