Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Otevírací doba Krajského úřadu Libereckého kraje během svátků: 23. 12. 2024 – pondělí – úřední den – podatelna otevřena do 17:00 hodin, 27. 12. 2024 – pátek – úřad uzavřen, 30. 12. 2024 – pondělí – úřední den – podatelna otevřena do 17:00 hodin, 31. 12. 2024 – úterý – úřad otevřen pro veřejnost do 12:00 hodin

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Rada LK schválila Zprávu o stavu romské menšiny Libereckého kraje za rok 2013

Mgr. Langer Jiří

  • 02. 04. 2014 11:45
  • Rozvoj

Sdílet článek

Rada Libereckého kraje  včera  schválila „Zprávu o stavu romské menšiny Libereckého kraje za rok 2013.

Zpráva se každoročně vypracovává na základě usnesení vlády ČR a je podkladem pro přípravu „Zprávy o stavu romské menšiny v České republice za rok 2013“, která bude předložena vládě k projednání do 30. září 2014.

Zpráva vychází z výsledků výzkumných studií provedených ve sledovaném období na území kraje a z dalších dat získaných od jednotlivých odborů Krajského úřadu Libereckého kraje, městských úřadů a dalších institucí spolupracujících při řešení romských záležitostí (Úřad práce ČR, Policie ČR).

 

Zpráva je členěna do 10 základních kapitol:

  1. Základní údaje o situaci romské menšiny v kraji.
  2. Institucionální zabezpečení a politika romské integrace na úrovni kraje a obcí.
  3. Zhodnocení situace Romů v oblasti vzdělávání.
  4. Zhodnocení situace Romů v oblasti zaměstnanosti.
  5. Zhodnocení situace Romů v oblasti bydlení.
  6. Zhodnocení situace Romů v sociální oblasti.
  7. Zhodnocení situace Romů v oblasti zdraví.
  8. Zhodnocení bezpečnostní situace Romů.
  9. Rozvoj romské kultury a jazyka.
  10. Hlavní doporučení ke zlepšení situace romské menšiny a další doplnění.

 

„Ze zaslaných podkladů je patrné, že k řešení romské otázky přistupují jednotlivé obce rozdílně a v následujícím období je zapotřebí se v rizikových lokalitách kraje zaměřit na podporu terénní sociální práci a metodickou podporu obcím,“ uvedl radní pro sociální věci Petr Tulpa.

Mezi obce, kde se otázkou romské menšiny a sociálně vyloučených lokalit zabývají intenzivně, patří podle něj například Velké Hamry a Ralsko. V těchto obcích také od začátku roku 2013 působí Agentura pro sociální začleňování Úřadu vlády ČR.

Podrobná zpráva je zveřejněna na webových stránkách:  http://odbor-socialni.kraj-lbc.cz/page322/romove

Viz také video: http://www.youtube.com/watch?v=zJfNyBQYtnM

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky