Dočasně je uzavřen hlavní vstup do budovy krajského úřadu. Ke vstupu slouží boční vchod C, kde se nachází i recepce.
Více informacíPřeshraniční česko–polský projekt posílí hasiče na obou stranách hranice
- 29. 06. 2017 12:47
- Rozvoj
Na devátém zasedání Monitorovacího výboru Interreg V–A ČR–Polsko dne 23. června v polském Jarnołtówku doporučili jeho členové k financování aktivity tzv. prioritní osy 1. V ní jsou projekty, jejichž cílem je řízení případných rizik, se kterými se musí společně vypořádat oba sousední státy na česko-polské hranici. Česko-polský projekt, jehož vedoucím partnerem je Hasičský záchranný sbor LK, bude trvat tři roky a obdrží dotaci ve výši 809.502 EUR.
Schválený projekt „Posílení bezpečnosti společného příhraničí v oblasti Jelenohorské kotliny, Jizerských hor a Krkonoš“ má zvýšit připravenost a posílit vzájemnou spolupráci zasahujících složek při záchranných a likvidačních pracích. Pokud dojde k situaci, kdy bude třeba společně řešit mimořádné události a krizové stavy, které vzniknou v důsledku extrémních klimatických jevů, budou moci partneři projektu společně čerpat evropské peníze. Finanční prostředky mohou spolupracující složky použít i na společné odborné přípravy a výcviky a vybavení jednotek speciální technikou. Do schváleného projektu se zapojil Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, Město Jelení Hora a Okres Jelení Hora. Tyto subjekty mají v budoucnu možnost čerpat finance EU na níže uvedené aktivity:
-
řešení systémových opatření ke zlepšení součinnosti zasahujících složek
-
posílení technického vybavení partnerů o speciální prostředky (použít potřebnou techniku, která nyní zcela chybí a umožnit její nasazení na obou stranách hranice)
-
posílení odborné připravenosti a znalosti zasahujících složek
Projekt začne 1. ledna 2018 a bude ukončen 31. prosince 2020. Jeho vedoucím je Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, polští hasiči jsou zastoupeni Městem a Okresem Jelení Hora. Dobu udržitelnosti navázané spolupráce bude nutné zachovat ještě dalších pět let.
„V prioritní ose 1 bylo schváleno dalších osm projektů. U všech je kladen důraz na přeshraniční dopad aktivit a efektivní spolupráci českých a polských projektových partnerů,“ říká Radka Loučková Kotasová, radní Libereckého kraje pověřená řízením resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování a dodává, že „společný projekt musí přinášet užitek obyvatelům obou podporovaných území. Částka více ne 800 tisíc euro je skvělým začátkem vzájemné česko-polské spolupráce v oblasti krizového řízení.“
Projekty, které byly rovněž schváleny Monitorovacím výborem během 9. zasedání, naleznete na tomto odkazu: http://www.cz-pl.eu/monitorovaci-vybor
Členové monitorovacího výboru také na svém zasedání odsouhlasili harmonogram příjmů žádostí do výzev v jiných prioritních osách v roce 2018 http://www.cz-pl.eu/vyzvy-k-predkladani-projektu-a-prehled-schvalenych-projektu
Další aktuality
Co čeká zámecký statek ve Frýdlantu? Kraj pro něj hledá kupce
- 10. 01. 2025
- Majetek a investice
- Rozvoj