Pracovní skupina pro realizaci „Zdravotní politiky LK“ se sejde za účasti nového krajského radního

• 12. 03. 2015 16:29
  • Magazín
  • Zdravotnictví

Pracovní skupina pro realizaci „Zdravotní politiky Libereckého kraje“ se ve středu 18. března v 15 hodin opětovně sejde v sídle Krajského úřadu LK, U Jezu, v Liberci, na dalším jednání.

Tato skupina pracuje již přes dvanáct let a dlouhodobě je věnuje zlepšování zdravotního stavu obyvatel Libereckého kraje.

Radní Petr Tulpa se jako nově jmenovaný radní pro zdravotnictví seznámí s členy pracovní skupiny a také s její konkrétní náplní činnosti. Tato pracovní skupina má celkem 23 členů, z nichž 11 působí jako gestor jednotlivého cíle, dalšími členy jsou zástupci profesních odborných společností, pojišťoven a Krajské hygienické stanice se sídlem v Liberci. (viz seznam Pracovní skupiny pro realizaci „Zdravotní politiky Libereckého kraje 2015“)

Kompletní pracovní skupina všech členů se pravidelně schází 1x ročně. Na základě výstupů z jednotlivých cílů se zpracovává „Dlouhodobý program zlepšování zdravotního stavu obyvatel“, který se aktualizuje každý kalendářní rok.

„Jednou za pět let se vydává „Zpráva o zdraví v Libereckém kraji““ připomněl radní.

Pracovní skupina pro realizaci „Zdravotní politiky Libereckého kraje“ 2015

Předseda: PhDr. Alena Riegerová, vedoucí odboru zdravotnictví KÚ LK

Místopředseda: Jan Dvořák, předseda výboru pro zdravotnictví Zastupitelstva LK

Tajemník: Mgr. Blanka Ptáčková, zaměstnanec oddělení ekonomiky a zdravotní politiky odboru zdravotnictví KÚ LK

Členové:

MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D., náměstek ministra zdravotnictví, hlavní hygienik ČR

Mgr. Petr Tulpa, člen rady kraje, řízení resortu zdravotnictví LK

MUDr. Věra Tučková, koordinátorka zdravotní politiky, KHS Libereckého kraje

MUDr. Petr Veselský, ředitel Regionální pobočky VZP Ústí n/L. pobočka pro LK a Ústecký kraj

Ing. Giljan Dobrevová, analytička zdravotní péče, Regionální pobočka VZP Ústí n/Labem, pobočka pro Liberecký a Ústecký kraj

MUDr. Dana Zemanová, SZÚ Praha, dislokované pracoviště v Liberci

MUDr. Renáta Kurková, všeobecný praktický lékař

Ing. Lidie Vajnerová, zástupkyně ANNOLK

PharmDr. Ivo Mareček, zástupce veřejného lékárenství

Členové - gestoři jednotlivých cílů:

MUDr. Jindra Vejrychová, odd. diabetologie Krajské nemocnice Liberec, a. s.

MUDr. Radomír Sekvard, stomatolog Liberec

MUDr. Martin Zítek, praktický lékař pro děti a dorost

Ing. Jitka Sochová, krajský protidrogový koordinátor, KÚ LK

MUDr. Jaromír Hons, Ph.D., odd. psychiatrie Krajské nemocnice Liberec, a. s.

MUDr. Jiří Bartoš, MBA, Komplexní onkologické centrum Krajské nemocnice Liberec, a. s.

MUDr. Alena Jiroudková, geriatr

MUDr. Richard Lukáš, Ph.D., Traumatologicko-ortopedické centrum Krajské nemocnice Liberec

MUDr. Rostislav Polášek, Kardiologie Krajské nemocnice Liberec, a. s.

MUDr. Jana Prattingerová, KHS Libereckého kraje

Ing. Jana Kučerová, Ph.D., KHS Libereckého kraje