Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Poctu hejtmana Libereckého kraje letos obdrželo deset osobností, jedna z cen byla udělena in memoriam.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Novoborská Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola nabízí učňům motivační i prospěchové stipendium

Mgr. Langer Jiří

  • 05. 11. 2012 15:59
  • Školství

Sdílet článek

 

Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola byla svým zřizovatelem, Libereckým krajem, zařazena od školního roku 2010/2011 do zajímavého stipendijního programu, který naštěstí pokračuje až do současnosti.

Do něj se dostaly tříleté učební obory jako je sklář, malíř, brusič, formař a rytec skla. Stipendijní příspěvky studenti získávají ve formě motivační či prospěchové.

Motivační příspěvek dostávají všichni žáci těchto oborů měsíčně a postupně dosáhnou až na částku 500,- Kč, přičemž jedinou podmínkou je plnit řádně školní docházku a vzdělávat se ve vybraných učebních oborech.

Prospěchové stipendium se vyplácí pololetně, částka činí 1000 Kč a uchazeč o tuto formu stipendia potřebuje získat studijní průměr do 2.0.   

Tento program, podporovaný Libereckým krajem, je jasným důkazem toho, že sklářské učební obory patří mezi řemeslné obory, na jejichž rozvoji a podpoře má zájem nejen zřizovatel školy, ale především zaměstnavatelé. Po několika letech ekonomické recese ve sklářském průmyslu se totiž zaměstnavatelé začínají znovu ohlížet po zručných řemeslnících. Ze své zkušenosti mohu potvrdit, že nejvíce se nyní firmy shánějí po dobrých brusičích skla a také foukačích. Volbu tohoto povolání vidím jako příležitost pro mladé lidi, kteří nechtějí zase až tolik studovat, jako spíše vlastníma rukama něco tvořit. V době státních maturit, kdy na středních školách už prostě nebude moci za každou cenu studovat každý, resp. neuspěje u maturity, považuji volbu sklářského řemesla v našem kraji za šťastnou volbu.

PaedDr. Ilona Jindrová, ředitelka VOŠS a SŠ Nový Bor

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky