Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Poctu hejtmana Libereckého kraje letos obdrželo deset osobností, jedna z cen byla udělena in memoriam.

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Náměstek hejtmana LK Radek Cikl podpoří účastníky na soutěži v pišQworkách

• 16. 11. 2012 14:14
  • Školství

Náměstek hejtmana LK Radek Cikl se v pátek 23. listopadu na Gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci od 10.30 hodin zúčastní krajského kola soutěže pIšQworky 2012 pro Liberecký kraj.

Soutěž pořádá O.s. Student Cyber Games a letos se jí zúčastnilo 27 tisíc studentů z 525 škol.

Oblastní kola se konala na Střední průmyslové škole strojní a elektrotechnické a VOŠ v Liberci, Gymnáziu I. Olbrachta v Semilech, Gymnáziu U Balvanu v Jablonci n. N., Gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci a Gymnáziu Česká Lípa.

Na průmyslovce se utkalo několik týmů různých škol. Nakonec uspěli domácí, kteří měli na bedně dva týmy.

Výsledky: 1. SPŠSE A ve složení Marek Braun, Miroslav Kalina, Lukáš Manlig, Pavel Večeřa a David Macháč,

2. GYMFRY (Gymnázium Frýdlant) ve složení Kateřina Kučerová, Marek Michalko, Lukáš Václavíček, Miroslav Němec a Martin Havlíček,

3. SPŠSE B ve složení Vojtěch Klogner, Jakub Trejbal, Martin Tóth, Martin Nebeský a Michael Krchňák.

V Semilech to byla bitva mezi pořádající školou a Gymnáziem a SOŠ Jilemnice.

Výsledky: 1. M.DÁCI (Gymnázium Ivana Olbrachta Semily) ve složení Daniel Otmar, Michal Holata, Tomáš Miksánek, Sebastian Kuršel a Šimon Heřman
2. SEPTEAM (Gymnázium a střední odborná škola Jilemnice) ve složení Kateřina Tauchmanová, Karolína Machová, Ondřej David, Vladimír Finger a Martin Moudrý
3. MIS 5SQRT243 (Gymnázium Ivana Olbrachta Semily) ve složení Jaroslav Zeman, Daniel Šimek, Petr Lux, Josef Kučera a Josef Bartoň

Na turnaji na Gymnáziu U Balvanu v Jablonci medali domácí a žáci Gymnázia Tanvald ostatním sebemenší šanci a suverénně obsadili první čtyři místa.

Výsledky: 1. KŘÍŽ(AL)KY (Gymnázium Tanvald) - Tereza Martinovská, Adéla Trdlová, Ondřej Hozda, David Nguyen a Jan Martinovský

2. USMĚJ SE (Gymnázium U Balvanu) - Tereza Belluzzo, Michaela Vraná, Valentýna Nowá, Lucie Hrdličková a Zuzana Kunášková

3. 222 (Gymnázium U Balvanu) - Daniela Soukupová, Gabriela Halamová, Volodymyr Čonhovaj, Matyáš Hollmann a Martin Čermák

Boje na Gymnáziu F. X. Šaldy v Liberc svedlo jedenáct pětičlenných týmů, které soupeřily o pouhá dvě postupová místa do krajského kola. Domácímu týmu „DREAM TEAM“ ale nakonec přálo štěstí nejvíce Druzí „NEŠKRTNEM SI“ se účastní poslední čtyři roky a i letos se jim podařilo obhájit postup do krajského kola.

Do turnaje na Gymnáziu v České Lípě se  zapojila i první základní škola a z Kamenického Šenova přijeli Šenováci.

Výsledky: 1. Divnej pták (Gymnázium Česká Lípa) ve složení Denisa Jínová, Matěj Váňa, Ondřej Zapadlík, Šimon Lomič a Karel Ilavský
2. GYMI (Gymnázium Mimoň) ve složení Dan Levko, David Versbach, Ondřej Zouhar, Ondřej Šulc a Jiří Pavlů
3. Pokémoni (Gymnázium Česká Lípa) ve složení Matěj Samec, Artemiy Pozdnyakov, Matyáš Nacházel, Štolfa Radim a Miroslav Hanzelka.