Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Na podporu obchodů na venkově rozdělí kraj téměř čtyři a půl milionu korun

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 22. 03. 2024 11:00
  • Dotace a granty
  • Rozvoj

Sdílet článek

Malé prodejny na venkově i letos podpořil Liberecký kraj, a to prostřednictvím dotačního programu nazvaného Obchůdek 2021+. Peníze zamíří do obcí do tisíce obyvatel, případně do obcí do tří tisíc obyvatel, v jejichž místních částech žije méně než tisícovka lidí a na jejichž území se nachází nejvýše jedna maloobchodní prodejna s převahou prodeje potravin a nápojů.

„V programu bylo stejně jako v předchozím roce k dispozici 4,4 milionu korun. 3,8 milionu poskytlo ze svého rozpočtu ministerstvo průmyslu a obchodu a šesti sty tisíci korunami přispěl Liberecký kraj,“ uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Podnikatelé či obce, které tyto prodejny provozují, mohli žádat o dotaci od 20. ledna do 20. února letošního roku. Celkem se sešlo 47 žádostí o dotaci v celkové výši 5.134.378 korun. Všichni žadatelé splnili ve svých žádostech potřebné podmínky, vzhledem k převisu požadované částky o téměř tři čtvrti milionu bylo nutné výše příspěvků pokrátit,” doplnil Ulvr.

Žadatelé mohou dotaci využít například na mzdové výdaje, výdaje na nájemné, vytápění, osvětlení, telekomunikační služby a obsluhu bezhotovostních plateb, pořízení neinvestičního majetku a nově i na výdaje za služby související s bezobslužným provozem prodejny.

„Venkovské prodejny nejsou jen místem, kde si člověk obstará běžný nákup, ale často je to i centrum setkávání zejména starších obyvatel. I proto má rozhodně smysl tyto prodejny na venkově zachovat, a právě dotační program Obchůdek 2021+ tomu výrazně pomáhá,“ dodal radní Ulvr.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky