Na kraji se uskuteční panelová diskuse na téma budoucnost financování sportu v ČR

• 16. 10. 2012 14:44
  • Školství

Pod záštitou hejtmana LK Stanislava Eichlera (ČSSD) se v sídle Libereckého kraje, U Jezu, 3. P. multimediální sál, v Liberci, uskuteční od 11 do 14 hodin panelová diskuse na téma Jaká je budoucnost financování sportu v České republice, kterou připravil poslanec PČR Josef Dobeš.

Na panelové diskusi vystoupí Josef Dobeš, poslanec PSP ČR (bývalý ministr MŠMT), Stanislav Eichler, hejtman LK,  Radek Cikl, náměstek hejtmana LK pro školství a sport, Miroslav Pelta, místopředseda ČSTV a předseda FA ČR, Petr Syrovátko,  majitel HC Bílí Tygři Liberec, a Věra Černá, z. mistryně sportu ve sportovní gymnastice.

Diskusi moderuje člen představenstva FK Baumit Jablonec Michal Kraus.

„Pozval jsem na společnou diskusi osobnosti z oblasti sportu na téma jeho financování a rozvoje. Cílem diskuse je prezentace mých návrhů na zlepšení v této oblasti a získání dalších názorů a námětů. Výstupem tohoto a dalších jednání by měla být koncepce pro oblast sportu, spolu s legislativní aktivitou,“ vysvětlil poslanec.

Po skončení panelové diskuse cca ve 14 hodin se uskuteční tisková konference. Účast na panelové diskusi je bezplatná, drobné občerstvení zajištěno.

.Body diskuse:

I.                   Financování sportu - vícezdrojové financování

1. Státní podpora

-          Podíl z HDP – dlouhodobé a předvídatelné příjmy pro sport

-          Samostatná kapitola státního rozpočtu pro sport, či státní fond na podporu sportu?

-          Výnosy z reklamy v ČT

2. Financování z krajů měst a obcí

-          Zkušenosti z RUD – odvod z loterií

3. Strukturální fondy EU

4. Sponzoring a soukromé zdroje

-          Daňové úlevy pro sponzory

-          Daňové asignace

II.                Sportovní infrastruktura

-          Stav a vlastnictví obhospodařovaného majetku

-          Spravedlivé rozdělování investičních finančních prostředků

-          Obnova a rozvoj sportovní infrastruktury

-          Regionální centra a podpora regionálních sportovních akcí s tradicí

-          Podpora mezinárodních sportovních akcí

-          Reprezentační infrastruktura – národní sportovní centra

III.             Péče o mládež

-          Navýšení hodin tělesné výchovy na školách ano či ne?

-          Návrat ke sportovním třídám

-          Sportovní centra pro mládež

-          Sportovní akademie

IV.             Lidské zdroje

-          Dobrovolnictví – legislativní zakotvení a podpora

-          Regionální a místní struktura její zachování a financování

-          Spolky, tělovýchovné jednoty, dobrovolní hasiči na vesnicích. Jejich zachování a udržení.