Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Otevírací doba Krajského úřadu Libereckého kraje během svátků: 23. 12. 2024 – pondělí – úřední den – podatelna otevřena do 17:00 hodin, 27. 12. 2024 – pátek – úřad uzavřen, 30. 12. 2024 – pondělí – úřední den – podatelna otevřena do 17:00 hodin, 31. 12. 2024 – úterý – úřad otevřen pro veřejnost do 12:00 hodin

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Liberecká Technická univerzita bude spolupracovat s Libereckým krajem

Mgr. Langer Jiří

  • 14. 02. 2013 16:44
  • Zdravotnictví

Sdílet článek

 

Rektor Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kůs pozval nového hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu na první oficiální návštěvu jediné vysoké školy v kraji.

Úspěchy Technické univerzity v Liberci mohou zvýšit i prestiž Libereckého kraje a naopak,“ řek v úvodu návštěvy hejtman.

Při oficiální návštěvě hejtmana doprovázeli mimo jiné Zuzana Kocumová, statutární náměstkyně, řízení zdravotnictví, tělovýchovy a sportu, Josef Jadrný, náměstek pro řízení životního prostředí a zemědělství, a Ivana Hujerová, členka rady, řízení hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.  

„Hovořili jsme o možnosti spolupráce v rozvoji vzdělanosti Libereckého kraj i o zapojení univerzity do strategie dlouhodobého rozvoje kraje, nebo o případné spolupráci při vytváření jednotné krajské strategie rozvoje,“ řekl profesor Zdeněk Kůs.

Delegace Libereckého kraje si prohlédla vybraná univerzitní pracoviště. V ateliéru fakulty umění a architektury zaujaly hejtmana a hlavně náměstka Jadrného návrhy studentů na revitalizaci některých oblastí.

Líbily se mi nápady na znovuzrození města Mimoně, nebo využití brownfields v Chrastavě a Hrádku. Je moc dobře, že studenti řeší zadání týkající se rozvoje našeho kraje,“ řekl náměstek Jadrný.

Na ústavu zdravotnických studií si rektorovi hosté prohlédli laboratoře. Vyzkoušeli si i práci se simulátory. 

Velmi ráda jsem vyslechla informace o možnostech studia nelékařských studijních oborů zaměřených na zdravotnictví. Je eminentním zájmem kraje udržet a zvyšovat úroveň lékařské péče  a kvalitu Krajské nemocnici Liberec. Vaši skvěle připravení absolventi k tomu evidentně přispívají,“ řekla náměstkyně Kocumová.

Na fakultě textilní  hosté  navštívili poloprovozní laboratoř tkaní, pletení, předení. Děkanka Jana Drašarová jim vysvětlila  metodu vytkání speciálního vzoru a zaměstnanci fakulty jim ukázali některé technické aplikace. Na katedře  oděvnictví je zaujala bunda pro cyklisty vybavená svítícími bezpečnostními prvky. V laboratoři tkáňového inženýrství se krátce seznámili s výzkumem aplikací nanovlákenných textilií v medicíně.

V doprovodu rektora Kůse a prorektorky Soni Jandové  si delegace libereckého kraje  prohlédla také  moderní laboratoře Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace.

Rád jsem pozvání pana rektora přijal. Ocenil jsem úspěšnost univerzity při realizaci projektů  v rámci operačních programů Výzkum a vývoj pro inovace  a  Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Univerzita může být vzorem pro mnohé instituce včetně Libereckého kraje v organizaci a výsledcích transparentních veřejných soutěží na dodavatele stavby.  Liberecká univerzita má  skvělé jméno a velký intelektuální potenciál. Ten by měl kraj využívat. Lépe než dosud. Udělali jsme první krok k vzájemné spolupráci a podpoře, věřím, že není poslední,“ řekl na závěr návštěvy Martin Půta. 

Sdílet článek

Zpět

Další aktuality

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky