Léto na vyhlídce přinese zábavu pro děti i dospělé na střeše krajského mrakodrapu

Marie Kubínová

odborná zaměstnankyně

• 14. 06. 2024 00:00

Festival hudby, divadla a zajímavostí Léto na vyhlídce se koná od středy 19. do pátku 21. června v nevyšším patře krajského úřadu. Přinese nabitý program plný zábavy i možnost jedinečného výhledu ze 17. patra budovy do okolí. I letos bude na vyhlídce fungovat kavárna. Pro děti jsou každý den připravené dílničky a dopolední divadélka. Podvečerní koncerty, stand-up, vědomostní kvíz nebo odbornou přednášku ocení spíše starší obecenstvo. Na všechny čeká zmrzlina zdarma.

Vedle kulturních představení Divadla Koloběžka a Divadla Hancvencl mohou návštěvníci ve středu a čtvrtek pozorovat Slunce s Hvězdárnou Turnov. Zájemce o architekturu jistě zaujme páteční přednáška o Karlu Hubáčkovi, autorovi horského hotelu na Ještědu, kterou připravuje Severočeské muzeum v Liberci.

Netradiční prostory vyhlídky budou hostit také módní přehlídku studentů oděvního oboru, ochutnávku regionálních produktů, molekulární mixologii a dokonce živé vysílání Českého rozhlasu Liberec.

Léto na vyhlídce nabídne také stand-up show Adély Elbel nebo cimrmanovské představení Posel z Liptákova v podání Ansáblu Mikoláše Dačického z Heslova. Mozkové závity provětrá hospodský kvíz. Návštěvníci si budou moci prohlédnout budovu libereckého mrakodrapu v rámci každodenní komentované prohlídky.

Celodenní program zakončí hudební vystoupení různých žánrů. Ve středu zahraje liberecká skupina Počátky. Ve čtvrtek to bude domácí kapela Těla. V pátek se o show postará Jakub Děkan & band, Tomáš Pospíšil, kapela Meredith Hunter i DJ Niko W.

Doprovodný program pro děti i dospělé nabídnou ve středu a čtvrtek tvořivé dílny
od: Orighanny, Krasohrátky, Větrník a Woocrame. V pátek děti i dospělé zabaví program připravený iQLANDIÍ.

Během celé akce bude k dispozici kavárna, jejíž provoz zajistí regionální Café Praha. Pro každého návštěvníka Léta na vyhlídce bude zmrzlina zdarma.

Vstup na festival je bezplatný.

Na hudební vystoupení, stand-up show a divadelní představení Posel z Liptákova je nutná rezervace z kapacitních důvodů: Vyhlídková terasa Libereckého kraje (evstupenka.cz)

Přihlášení na hospodský kvíz: Hospodský kvíz (google.com)

Více informací je možné nalézt na webu Léta na vyhlídce nebo facebookovém profilu Libereckého kraje.

Program:

středa 19. června: