Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Otevírací doba Krajského úřadu Libereckého kraje během svátků: 23. 12. 2024 – pondělí – úřední den – podatelna otevřena do 17:00 hodin, 27. 12. 2024 – pátek – úřad uzavřen, 30. 12. 2024 – pondělí – úřední den – podatelna otevřena do 17:00 hodin, 31. 12. 2024 – úterý – úřad otevřen pro veřejnost do 12:00 hodin

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Kraj, město a architekti představí veřejnosti projekt náplavky a kultivace okolí sídla krajského úřadu

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 17. 01. 2023 11:25
  • Majetek a investice
  • Rozvoj

Sdílet článek

Jak bude vypadat okolí sídla krajského úřadu, náplavka u řeky Nisy a prostranství s parčíkem u parkovacího domu? To vše se dozví zájemci na veřejném setkání v Libereckém podnikatelském inkubátoru v úterý 24. ledna od 16 do 18 hodin. Přítomní budou zástupci Libereckého kraje, statutárního města Liberec a architektů.

„V roce 2017 jsme vyhlásili architektonickou soutěž. Uvědomujeme si, že jsme odpovědni za to, jak vypadá okolí krajského úřadu a chceme ho ve spolupráci s městem Liberec vrátit obyvatelům a návštěvníkům Liberce jako odpočinkovou zónu s jedinečným přístupem k řece Nise. Součástí projektu bude přemostění řeky Nisy, které umožní důstojný vstup do sídla krajského úřadu bez zbytečného obcházení. Zároveň se tím naplní vize autora projektu krajského mrakodrapu Zdeňka Plesníka, jehož projekt v 60. letech 20. století s vybudováním takového mostu počítal,“ uvedl hejtman Martin Půta.

„Rekultivace okolí krajského úřadu je jedna z největších investičních akcí Libereckého kraje. Osobně ji stavím hned za vybudování Centra urgentní medicíny v krajské nemocnici. Kultivace dolního centra města je nutná. Jsem rád, že projekt můžeme přiblížit i veřejnosti. V úterý 24. ledna budou mít všichni občané možnost přijít a zeptat se investorů a architektů na to, co je ohledně projektu zajímá,“ uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Projekt revitalizace okolí sídla krajského úřadu řeší revitalizaci zelených ploch a okolí řeky Nisy. V souvislosti se záměrem Libereckého kraje, který kultivuje okolí krajského úřadu a související prostory, navazuje na tuto akci statutární město Liberec rekonstrukcí pozemků ve svém majetku.

„Oba projekty tvoří v terénu logický celek. Zahrnuta je celá plocha parku Na Rybníčku, zpevněné plochy navazující na náplavku a vstup do budovy Krajského úřadu Libereckého kraje, zeleň mezi Domem kultury Liberec a sídlem CHKO Jizerské hory. Součástí plánu je odstranění lávky přes řeku Nisu, vybudování nové lávky, doplnění veřejného osvětlení a vhodného mobiliáře,“ doplnil ke konkrétnímu obsahu projektu Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Projekt počítá také se zpřístupněním řeky a jejím včleněním do veřejného prostoru. Nově bude součástí revitalizovaného prostranství stánek občerstvení a veřejné WC. Náplavku budou tvořit schodišťové stupně vhodné k sezení. Nový park bude respektovat stávající zeleň tam, kde je to vhodné, doplněny budou další dřeviny a vodní prvek. Zpevněná plocha bude využívána jako náměstí pro konání slavností, trhů a jiných událostí.

Program veřejného setkání je v příloze.

  • naplavka plakat LK final (.pdf)
    3 MB
    17. 01. 2023 11:32

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky