Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

SVÍTÍME ORANŽOVĚ, PROTOŽE JE MEZINÁRODNÍ DEN PROTI NÁSILÍ NA ŽENÁCH –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ORANGE THE WORLD | 25. 11. –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 10. 12. 2024

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Hejtman LK uctil památku obětí holocaustu

Šírová Květa

  • 26. 01. 2011 17:41
  • Rozvoj

Sdílet článek

Hejtman LK Stanislav Eichler a náměstek hejtmana LK Vít Příkaský se spolu s představiteli Statutárního města Liberec v čele s primátorem Janem Korytářem, příslušníky Židovské obce Liberec a zástupci dalších společenských a kulturních organizací zúčastnili pietního shromáždění u příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinů proti lidskosti, které se konalo dnes v Památníku obětem šoa v Liberci – Ruprechticích.  

„Jsem velmi rád, že se nám daří v paměti naší vlasti a ve vědomí lidí udržovat poučení z tragédie tzv. konečného řešení židovské otázky a že šest miliónů zavražděných nevinných obětí, z toho jednoho a půl miliónů židovských dětí, zůstává pro nás všechny mementem. Zítra tomu bude již 66 let, kdy byl sovětskou armádou osvobozen koncentrační a vyhlazovací tábor Osvětim. Je to již po osmé, kdy je v České republice oficiálně připomínáno jako památný den osvobození tohoto hrůzného místa, které stále symbolizuje to strašné slovo holocaust,“ řekl hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler.

V Památníku byli přítomni také zástupci Libereckého rómského sdružení, 31. brigády radiační, chemické a biologické ochrany, Českého svazu bojovníků za svobodu, Krajského vojenského ředitelství, Komunitního střediska Kontakt,  Rady pro národnostní menšiny při KSK, ředitelé a studenti libereckých gymnázií a další.

Na programu pietního aktu bylo tradiční čtení jmen obětí holocaustu v Libereckém kraji. Letos byla přečtena jména začínající písmeny I, J a K. Skladbami například od Bedřicha Smetany nebo hebrejskou písní uctily památku také členky Komorního dívčího sboru Severáček pod vedením Silvie Pálkové.

Pietní akt byl zakončen společnými motlitbami El mole rachamim, Kadiš a další.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky