Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Do dalšího pokračování projektu Férové školy v Liberci se zapojí i krajská vzdělávací zařízení

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 19. 06. 2019 00:00
  • Školství

Sdílet článek

Připravit děti na pestrost života, podpořit jejich společné vzdělávání a naučit je tomu, že je potřeba si vzájemně pomáhat. Takové jsou ve stručnosti cíle projektu Férové školy v Liberci II, který uvádí v život statutární město Liberec. Navazuje na předchozí projekt téhož jména a zapojí se do něj i tři vzdělávací organizace zřizované Libereckým krajem.

Jsou jimi Základní škola a mateřská škola logopedická v ulici Elišky Krásnohorské, Základní škola a Mateřská škola pro tělesně postižené v Lužické ulici a Základní škola a Mateřská škola při nemocnici v Husově ulici.

„Projekt, jakým je tento, vždy rádi podpoříme, protože dává smysl. Napomůže vzdělávání dětí, které vyžadují zvláštní přístup, pomůže také lépe se prosadit dětem ze sociálně vyloučených oblastí a kulturně odlišného prostředí,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek pro resort školství, mládeže, tělovýchovy a zaměstnanosti.

Projekt potrvá od července 2020 do prosince 2022 a vyjde celkem na 78 milionů korun. 85 procent nákladů hradí Evropské strukturální a investiční fondy, deset procent putuje ze státního rozpočtu a pěti procenty se podílí statutární město Liberec.

„Cílem projektu je získat víc peněz na takzvanou inkluzi, než se nám dostává od státu a především je použít na aktivity, které není možné ze státních peněz systémově financovat. Chceme také pomoci nadaným dětem, které budou například pocházet ze sociálně vyloučených lokalit,“ uvedl náměstek primátora statutárního města Liberec pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr.

Youtube video

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky