Liberecký kraj se opět zapojuje do kampaně Česko svítí modře. Od druhého dubnového dne bude svítit logo na budově krajského úřadu modře.
Více informacíDny vína v libereckém Domě kultury byly úspěšné, lidem chutnala spíše sladší vína
- 29. 10. 2010 16:01
- Školství
Krajský radní pro životní prostředí a zemědělství Jaroslav Podzimek a ředitel DKL Jan Piňko dnes oficiálně zahájili v Domě kultury v Liberci již 4. Liberecké Dny vína. Navštívilo je v průběhu dvou dní několik stovek milovníků vinného moku, nejvíce jich přišlo v pátek večer, když jim k dobrému vínu vyhrávala takřka až do půlnoci cimbálová kapela Dušana Kotlára.
„Liberecký kraj podpořil tuto tradiční prodejní a prezentační výstavu vín, vinařských potřeb, potravinářských výrobků a nápojů z Čech a Moravy,“ řekl radní.
Podle něj se tu zároveň prezentují i některé speciální regionální výrobky k vínu, například originální sýry Petra Yetti Zemana z Nové Louky v Bedřichově a také výrobky Jizerských pekáren z české Lípy.
„Zaujal mě výklad jednoho vinaře, který upozornil, že se nyní stále častěji pijí spíše sladší vína. Údajně je to způsobeno větším stresem a spěchem lidí,“ prozradil radní.
Podle vinařů se v Česku vypije 19 litrů vína na hlavu, v Rakousku 30, v Německu 23 a ve Francii dokonce 58 litrů vína na osobu bez ohledu na věk a pohlaví.
Další aktuality
TechStarter propojil školy s firmami a ukázal studentům praxi. Zapojily se desítky účastníků
- 02. 04. 2025
- Rozvoj
- Školství
Kraj pokračuje v ochraně měkkých cílů, pomáhá v prevenci i tvorbě bezpečnostních plánů
- 12. 03. 2025
- Školství