Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Otevírací doba Krajského úřadu Libereckého kraje během svátků: 23. 12. 2024 – pondělí – úřední den – podatelna otevřena do 17:00 hodin, 27. 12. 2024 – pátek – úřad uzavřen, 30. 12. 2024 – pondělí – úřední den – podatelna otevřena do 17:00 hodin, 31. 12. 2024 – úterý – úřad otevřen pro veřejnost do 12:00 hodin

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Divoká karta na Startup World Cup míří do Ústí nad Labem. V Liberci o ni zabojovali inovátoři z celé republiky

Mgr. Eva Říhová

odborný zaměstnanec pro externí komunikaci

  • 30. 05. 2022 10:18
  • Rozvoj

Sdílet článek

Ústecký startup GoodAccess získal divokou kartu do národního finále soutěže startupů Startup World Cup. Vybojoval si ji na prvním ročníku Ynovate festivalu. Ten v Liberci i za účasti hejtmana Libereckého kraje Martina Půty uspořádala 26. května stejnojmenná platforma, která sdružuje osm inovačních center z celé republiky. Každé z nich mělo možnost nominovat do soutěže své zástupce.

Vítězná firma oslovila porotu svým produktem, který který má ambici stát se druhým Avastem. Mají už dobře našlápnuto a porota v nich vidí globální potenciál,” říká Jindřich Weiss, který má koordinaci sítě Ynovate na starosti.  Soutěž ale byla jen jednou součástí celé akce, které se zúčastnilo téměř 250 lidí. „Nejdůležitější pro nás je, že se nám podařilo na jedno místo pozvat inovační centra, jejich klienty i zástupce veřejné správy, třeba z agentury CzechTrade a nasdílet si pohledy na budoucnost podpory inovací v ČR,” doplňuje Weiss.

S tím souhlasí i Antonín Ferdan z Lipo.ink, libereckého inkubátoru, který první ročník akce připravil: „Regionální inovační centra mají precizně zmapovaný svůj kraj. Ví, v čem jsou dobří, kde je potenciál i v čem je tlačí bota a je to kraj od kraje různé. A právě sdílení různých zkušeností je jedinou cestou k funkční národní strategii.” I proto připravil Lipo.ink v rámci festivalu několik workshopů na strategická témata od udržitelnosti, přes digitalizaci až k financování podpory inovací. Z nápadů vznikla ještě na místě unikátní 26stránková brožura. “Pro účastníky byla k dispozici už na místě a volně ke stažení bude včetně fotek už dnes na stránkách www.lipo.ink. Není to oficiální dokument, je to pracovní materiál, který vznikl živelně z hlav našich účastníků. Jeho hodnota je ale neocenitelná, protože návrhy a myšlenky vycházejí ze zkušeností lidí z praxe,” je přesvědčen Ferdan.

Spokojenost neskrýval ani hejtman Libereckého kraje, Martin Půta, který se ujal přivítání hostů: „V Libereckém kraji máme několik skvělých příkladů úspěšných startupů. Navíc je tu obrovský potenciál pro znalostní ekonomiku třeba ve špičkových nanotechnologiích, které vyvíjí na Technické univerzitě v Liberci. Jsem proto opravdu rád, že se první ročník Ynovate festivalu uskutečnil právě u nás v Liberci.”

Prostřednictvím sítě Ynovate podporují inovační agentury veřejnou správu v efektivním nastavení podpory českých startupů a rozvoje inovací. Nově se například stávají i regionálními kontaktními místy pro agenturu CzechTrade. Startupy tak budou mít jednodušší přístup ke službám národní agentury, která jim může zprostředkovat kontakty na zahraniční partnery.

Další putovní Ynovate festival se uskuteční na konci roku, tentokrát jej přivítá Středočeské inovační centrum.

 

Zdroj: Lipo.ink

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky