Devítimístný sociální vůz bude díky firmám v regionu vozit děti z dětského domova Dubá-Deštná

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 30. 10. 2018 00:00
  • Školství

Nový devítimístný sociální automobil převzal v polovině října Dětský domov Dubá - Deštná. Vůz domov získá díky finanční podpoře ze strany firem v regionu. Firmy si na dobu šesti let zakoupily reklamní plochu umístěnou na vozidle a z těchto prostředků domov vůz pořídil. Projekt podpořil i Liberecký kraj.

„Tento projekt dlouhodobě podporují firmy a společnosti z daného regionu. V tomto roce byl zapojen i Dětský domov Dubá – Deštná, pro který je to v pořadí již třetí vůz. V roce 2014 a 2016 to získal dětský domov pětimístné Dacie Dokker, nyní je to devítimístný Renault Master,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Vůz bude využíván nejen na bezpečnější přepravu dětí, ale i k zajištění provozu zařízení. Celý proces zrealizovala firma Kompakt spol. s.r.o., která se projektem “Sociální automobil“ dlouhodobě zabývá. „Velké auto je pro nás nepostradatelné, denně vozíme do Speciální školy v České Lípě 7 dětí,“ uvedla ředitelka domova Zdeňka Slavíková.

„Děti z Dětského domova v Dubé – Deštné získaly velkého pomocníka, který byl poskytnut od srdce lidmi, kteří chtějí pomáhat a chápou, že na všechno nejsou peníze. Poděkování patří firmě Kompakt spol. s.r.o., která vše propojila a dokázala proměnit papíry a sliby v konkrétní čin = nové auto pro dětský domov,“ dodal Petr Tulpa.

Firmy, které si zakoupily reklamní plochu a přispěly tak na sociální automobil:

IZOLACE BERAN s.r.o.

DRIS - Družstvo inženýrských služeb

ABRASIV, akciová společnost

Hana Koukalová

OBEC HORNÍ POLICE

Milan Szabo

Luket s.r.o.

Karel Kruliš

VAPACK s.r.o.

RPW s.r.o.

ULIMEX, spol. s r.o.

TEXAL, a.s.

Doska Česká Lípa, s.r.o.

PÉROVNA ÚSTÍ n.L. s.r.o.

Ježek software s.r.o.

SPS servis a programování strojů, s.r.o.

STATOMI, spol. s r.o.

Obec Okna

Jiří Sváda

Martin Melich

BATEX CL s.r.o.

Obec Bezděz

H&H AUXILIA s.r.o.

PRŮMSTAV ŠTĚTÍ a.s.

JIZERSKÉ PEKÁRNY  spol. s r.o.

SIMONT spol. s r.o.

CHVALIS s.r.o.

OBIK computers s.r.o.

AKTIVIT, spol. s r.o.

Obec Provodín

Ing. Lenka Říhová

Obec Stružnice

Kateřina Stejskalová

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s.,

Karel Krolop

DŘEVOOBCHOD - ČESKÁ LÍPA, s.r.o.

ELGO CZ,s.r.o.

Jan Vltavský

Miloslav Bukáček

AAH Czech s.r.o.

METALLICUS-MZ spol. s r.o.

SpS Doksy, s.r.o.

TOMATRANS s.r.o.

Obec Chlum

Obec Vrchovany

Roman Vyskočil

FARMA-SIXTA, s.r.o.

Obec Ždírec

Obec Tuhaň

Regata Máchovo jezero, a.s.

AMICIA