Den pro dívky a Den pro chlapce se konají na středních školách v tomto týdnu

• 11. 04. 2011 17:56
  • Školství

„Den pro dívky“ a „Den pro chlapce“ se v Libereckém kraji uskuteční ve dnech 13. – 15. dubna „Navazují na obdobné projekty probíhající ve Spolkové republice Německo, které probíhají úspěšné již od roku 2001. Organizátorem na české straně je Centrum vzdělanosti Libereckého kraje, záštitu převzal náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy a sportu radek Cikl.

„Cílem je za pomoci dnů otevřených dveří na středních školách probuzení zájmu dívek, respektive chlapců, ze základních škol, zejména 7. a 8. ročníků o obory, které jsou často veřejností chápány jako speciálně „mužské“ či ženské“ profese. Domnívám se, že osobní návštěva žáků spojená s prohlídkou a praktickými ukázkami v jednotlivých středních školách s technickými obory a řemesly jim poskytne příležitost získat skutečný náhled na svět vzdělávání v oborech, které by třeba jinak nepovažovali kvůli předsudkům a zvyklostem společnosti za reálné, že by je mohli studovat,“ řekl náměstek hejtmana.

Projekty jsou zařazeny do kampaně 20. výročí ustavení Euroregionu Nisa. Na české straně jsou akce „Den pro dívky“ a „Den pro chlapce“ začleněny do kampaně TECHYes, které si klade za cíl podporovat odborné vzdělávání na středních školách v Libereckém kraji.

„V současné době již probíhá koordinace exkurzí přihlášených středních a základních škol,“ uvedl

Petr Hanus, projektový manažer a koordinátorCentra vzdělanosti Libereckého kraje.

Den pro dívky

Dr. Farského 300

ZŠ Tanvald, Údolí Kamenice 238

10 dívek