Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Boj proti nikotinovým sáčkům. To je letošní kampaň Společně proti kouření

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 04. 01. 2023 12:32
  • Sociální

Sdílet článek

Kampaň Společně proti kouření pořádají společně Organizace MAJÁK o.p.s. a Krajský úřad Libereckého kraje. Letošní ročník se zaměřuje na oblast prevence užívání nikotinových sáčků. Popularita tohoto fenoménu neustále roste, a proto kampaň cílí na rizika experimentování s touto drogou. Kampaň trvá od roku 2011 a vždy reaguje na současný vývoj v oblasti závislostí.

Její součástí jsou letáky, které lektoři MAJÁKu rozdali na preventivních programech od 4. do 9. ročníků základních škol. Letáky mají jednoduché poselství, srozumitelné žákům tohoto věku. V rámci letošní kampaně pořadatelé jsme roznesli celkem 820 preventivně-informačních letáků přímo dětem. Celkově tak letáky předali ve 41 třídách základních škol, se kterými spolupracují. Letáky rozdali také zájemcům v rámci dalšího vzdělávání.

V rámci kampaně se konal také veřejný seminář Nikotinové sáčky aneb evoluce v užívání nikotinu pokračuje, na kterém Adam Kulhánek představil rizika tohoto fenoménu. Ví o čem mluví, působí totiž jako adiktolog, specialista na léčbu závislostí. Pacientům se věnuje na detoxifikačním oddělení a specializuje se na problematiku kouření tabáku a užívání nikotinu.

Semináře se zúčastnilo 38 posluchačů – učitelů, metodiků prevence, pracovníků pedagogických poraden i pracovníků sociálních služeb. Vedl je k zamyšlení se nad tím, jak řešit různé situace ve školách, poradnách i nízkoprahových zařízeních a byl inspirací k hledání dalších kroků v preventivním působení.


TZ: MAJÁK o.p.s.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky