Dočasně je uzavřen hlavní vstup do budovy krajského úřadu. Ke vstupu slouží boční vchod C, kde se nachází i recepce.
Více informacíBlíží se velký jarní úklid Jizerských hor. Odstartuje o víkendu
- 10. 05. 2022 11:07
- Životní prostředí
Na tradiční akci Ukliďme Jizerky zve všechny, kterým není lhostejné, jak vypadá jejich okolí, o víkendu 14. a 15. května Společnost pro Jizerské hory. Tento velký úklid je uspořádán tak, aby byl pro dobrovolníky co nejpříjemnější. Stačí, když si vyzvednou pomůcky (buď předem v infocentrech nebo v den konání na významných parkovištích) a pak si naplánují výlet po Jizerských horách a po cestě sbírají odpadky. Ty pak zanechají na dopravně dobře dostupném místě a nahlásí jejich polohu pořadatelům. V celém následujícím týdnu se pak odpad z hor sváží.
„Každý rok se zapojí stovky lidí a jejich nadšení a odhodlání udržet hory čisté nám ukazuje, že to má smysl,“ říká ředitelka Společnosti pro Jizerské hory Kateřina Bednářová. „Důležité je pro nás také zapojení škol a dětských kolektivů, protože vnímáme i výchovnou funkci celé akce.“
Akci, která se koná již od roku 1999 a zapojují se do ní stovky dobrovolníků, podporuje řada lokálních firem, obcí a Liberecký kraj. Podrobnější informace jsou na weboých stránkách www.projizerky.cz.
Přílohy ke stažení
- Plakát 42x59.4 сm (2) (.pdf)23 MB10. 05. 2022 11:13
Další aktuality
Voda v krajině a adaptace na změnu klimatu. Studenti soutěžili v Hejnicích
- 16. 04. 2025
- Životní prostředí
Statutární město Liberec finančně podpoří studii retenčních kapacit v okolí Andělské Hory
- 02. 04. 2025
- Životní prostředí
Kraj pomáhá obcím s financováním výstavby větších vodohospodářských akcí
- 02. 04. 2025
- Životní prostředí