Zdravotní pojišťovny

Síť smluvních poskytovatelů zdravotních služeb

Dle § 46 zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, ve znění pozdějších předpisů, je zdravotní pojišťovna povinna zajistit poskytování hrazených služeb svým pojištěncům, včetně jejich místní a časové dostupnosti. Tuto povinnost plní prostřednictvím poskytovatelů, se kterými uzavřela smlouvu o poskytování a úhradě hrazených služeb. Tito poskytovatelé tvoří síť smluvních poskytovatelů zdravotní pojišťovny.

Registrujícím lékařem je poskytovatel zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství,  praktické lékařství pro děti a dorost, zubní lékařství, gynekologie a porodnictví. Registrující poskytovatel poskytuje pacientům primární ambulantní péči, jejímž účelem je poskytování preventivní, diagnostické, léčebné a posudkové péče a konzultací, dále koordinace a návaznost poskytovaných zdraovtních služeb jinými poskytovateli.

Pokud pacient nemůže najít registrujícího lékaře, doporučujeme, aby se obrátil na svoji zdravotní pojišťovnu.

Seznam zdravotních pojišťoven

111 - Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR (VZP ČR) - VZP ČR

201 - Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky (VoZP) - VoZP - Vojenská Zdravotní Pojišťovna ČR 201 | Vojenská zdravotní pojišťovna České

205 - Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) - ČPZP - Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (cpzp.cz)