Památka roku 2023 Libereckého kraje

Liberecký kraj již zná nominované objekty do soutěže Památka roku 2023 Libereckého kraje

V letošním ročníku se svede souboj o titul Památka roku 2023 Libereckého kraje pět představitelů příkladných obnov kulturních památek. Vítěz získá skleněnou plaketu a finanční dar ve výši 100.000Kč. O vítězi rozhodne šestičlenná odborná komise a jejich výběr následně stvrdí Zastupitelstvo Libereckého kraje.

Liberecký kraj zajímá i názor veřejnosti na příkladnou obnovu kulturních památek na jeho území. Mimo hlavní ocenění bude nově udělena i cena veřejnosti. Veřejnost může svého favorita podpořit prostřednictvím hlasování na facebookovém profilu REGION LIBREC v termínu

od 3. do 14. června 2024.

Majitel objektu, který vyhraje v hlasování veřejnosti, bude odměněn věcnou cenou. Odměněni budou také tři vylosovaní hlasující.

A kdo je letos nominován?

Obnova sousoší Panny Marie, sv. Barbory a sv. Máří Magdaleny na Masarykově náměstí v Jilemnici

Záchrana vzácných bozkovských varhan

Výměna střešní krytiny na objektu č. p. 135, ulice Sloupská, Nový Bor – III. etapa

Bytový dům Azyl v Hrádku nad Nisou

II. etapa obnovy márnice a havarijních částí kostela sv. Jakuba Většího v Letařovicích

Liberecký kraj vyhlašuje soutěž Památka roku 2023 Libereckého kraje

Památka roku je prestižní ocenění udělované Libereckým krajem za příkladnou obnovu kulturní památky a její vhodné společenské uplatnění. Ocenění je udělováno od roku 2016
a skládá se ze skleněné plakety a finančního daru, nově ve výši 100.000Kč. Podmínkou je, že částka vynaložená na obnovu ze strany vlastníka musí převyšovat výši finančního daru a obnova nebo její ucelená část musí být ukončena v roce 2023.

V minulém roce bylo mimo hlavního ocenění, o němž rozhoduje šestičlenná odborná komise, umožněno hlasování veřejnosti. Cenu veřejnosti v podobě věcného daru vyhlašujeme také v tomto roce. Při slavnostním předání ocenění Památka roku 2023 bude předána také Cena veřejnosti v podobě věcného daru. Nominujte svého favorita! Tři vylosovaní hlasující obdrží věcné ceny.

Nominace se přijímají v termínu od 1. února 2024 do 30. dubna 2024 elektronicky na e-mail pamatky@kraj-lbc.cz. Veřejnost může hlasovat prostřednictvím odkazu na facebookovém profilu REGION LIBREC v termínu od 10. května 2024 do 4. června 2024.

Které památky v minulých ročnících prestižní ocenění získaly? Podívejte se na fotografie
a nechte se inspirovat!

Přihláška do soutěže Památka roku 2023 LK

Přihláška do soutěže se souhlasem vlastníka

Čestné prohlášení o struktuře financování

Čestné prohlášení o autorství fotografií

Statut Soutěže Památka roku ...

Kontaktní osobou je vedoucí oddělení památkové péče Mgr. Lucie Prandnerová, tel. 485 226 676, e-mail: lucie.prandnerova@kraj-lbc.cz.