Z Fondu ochrany vod míří za žadateli další peníze

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 07. 08. 2024 10:48
  • Životní prostředí

Poskytnutí individuálních dotací z Fondu ochrany vod schvalovali na svém včerejším jednání krajští radní. Podpora míří konkrétně do Jestřabí v Krkonoších, Benešova u Semil, Rokytnice nad Jizerou, Malé Skály, Rovenska pod Troskami, Zásady a Frýdštejnu.

„Pokračujeme v poskytování účelových dotací na rozvoj a obnovu vodohospodářské infrastruktury, abychom ochránili vodní zdroje a podpořili udržitelný rozvoj v celém regionu. Na tom pracuje Liberecký kraj systematicky a dlouhodobě. V těchto konkrétních případech podporujeme projekty pro zlepšení dodávek vody obyvatelům kraje, a to v celkové výši 7.802.183 korun,“ uvedl Zbyněk Miklík, náměstek pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Přehled příjemců a podpořených projektů z Fondu ochrany vod Libereckého kraje, které odsouhlasili na svém včerejším jednání krajští radní:

1) Jestřabí v Krkonoších – dotace na opravu objektů vodárenské infrastruktury Křížlice ve výši 462.473,50 korun, což je 36,31 % z celkových způsobilých výdajů

2) Benešov u Semil – odvlhčení technologických prostor úpravny vody Příkrý ve výši 206.435 korun, což je 50 % z celkových způsobilých výdajů

3) Rokytnice nad Jizerou – obnova vodovodu a kanalizace Horní Kout ve výši 1.800.000 korun, což je 36,90 % z celkových způsobilých výdajů

4) Malá Skála, Vranové I. – vodovod ve výši 745.119,81 korun, což je 50 % z celkových způsobilých výdajů

5) Rovensko pod Troskami – rekonstrukce vodovodu Blatec ve výši 988.155,01 korun, což je 50 % z celkových způsobilých výdajů

6) Zásada – obnova stavební a technologické části vodojemu ve výši 1.800.000 korun, což je 24,46 % z celkových způsobilých výdajů

7) Frýdštejn – vodovodní řad (Bezděčín u Jablonce nad Nisou a Frýdštejn) ve výši 1.800.000 korun, což je 13,01 % z celkových způsobilých výdajů