Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Dočasně je uzavřen hlavní vstup do budovy krajského úřadu. Ke vstupu slouží boční vchod C, kde se nachází i recepce.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

V šestém kole česko-polských projektů jde o čtyři milióny korun

Mgr. Langer Jiří

  • 20. 10. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:8943|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Česko-polský seminář Oděv a jeho doplněk, prezentace turistické nabídky Českého ráje pro polské návštěvníky, projekt TU Liberce s názvem Kdo studuje, uspěje, publikace o Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa a dalších pět projektů se přihlásilo do šestého kola česko-polských projektů příhraniční spolupráce, které vyhlašuje Euroregion Nisa. Celkem by mělo být v tomto kole přiděleno víc než 156 tisíci euro, což jsou téměř čtyři milióny korun.

O tom jestli bude rozdělena celá částka rozhodne řídící výbor ERN koncem listopadu,“ informovala Jana Kačerová, manažerka Fondu malých projektů Euroregionu Nisa. Podle ní uspělo v předchozím pátém kole se žádostmi  19 česko-polských a 32 polsko-českých projektů a od začátku fungování Fondu malých projektů, tedy od dubna roku 2008, jich schválil řídící výbor 106 v celkové výši víc než jeden a půl miliónů euro.

„O peníze na přeshraniční spolupráci mezi Českem a Polskem nejčastěji žádají obce, mikroregiony a zájmová sdružení jako jsou například hasiči, sportovní kluby, školy nebo i literární spolky,“ vysvětlil jednatel české části Euroregion Nisa Jaroslav Zámečník a dodal, že některé organizace na tzv. evropské peníze dosáhnou zcela běžně, jiné zřejmě odrazuje poměrně složitá administrativa kolem celého procesu a fakt, že nejdřív musí akci zaplatit ze svých peněz a po vyúčtování čekat na proplacení.

Euroregionem Nisa se označuje oblast současného Libereckého kraje, Šluknovska a přilehlého polského a německého příhraničí. Na polské straně toto pojmenování obsahuje např. celé Krkonoše, na německé sahá až k Drážďanům. Jedná se o území asi s 1,7 mil. obyvatel. ERN vznikl po vzoru západních zemí v roce 1991 jako potřeba propojit území, které bylo vlivem 2. světové války poznamenáno stěhováním obyvatel, posunem hranic a následnou devastací v materiální i duchovní rovině. Euroregion Nisa má dnes 139 členů, z toho je 136 obcí a další tři zastupuje Krajská hospodářská komora, Sdružení Český ráj a Liberecký kraj.

Další informace na tel. čísle: 724030306 (Jaroslav Zámečník, jednatel Euroregionu Nisa)

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky