Sportovcem roku Libereckého kraje je Ester Ledecká

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 06. 04. 2023 08:32
  • Školství

Anketa Sportovec roku Libereckého kraje pro rok 2022 zná své vítěze. Včerejší vyhlášení výsledků se poprvé uskutečnilo v libereckém hotelu Zlatý lev. Výsledky podtrhly současný – již delší dobu trvající – stav, kdy umístění na předních místech patří zejména Dukle Liberec a jejím sportovkyním. V hlavní kategorii dospělých zvítězila Ester Ledecká.

Anketu organizuje krajská organizace České unie sportu Libereckého kraje ve spolupráci s okresními organizacemi. Do nominace v krajském finále se mohou dostat pouze ty kolektivy a jednotlivci, kteří přešli přes okresní kolo. Program večera zajistila agentura Sport Action s.r.o. Moderace se chopil Radek Šilhan.

Slavnostního vyhlášení se za Liberecký kraj zúčastnili hejtman Martin Půta a náměstek pro školství, mládež, tělovýchovu sport a zaměstnanost Jiří Čeřovský.

Kompletní výsledky ankety Sportovec roku Libereckého kraje pro rok 2022:

Dospělí – jednotlivci:

1. Ledecká Ester (Dukla Liberec)
  2. Davidová Markéta (SKP Kornspitz Jablonec)
  3. Adamczyková Eva (Dukla Liberec)

Mládež – jednotlivci:

1. Voborníková Tereza (SKP Kornspitz Jablonec)
  2. Bažant Kryštof (TJ Sokol Plavy)
  3. Znamenáčková Adéla (Karate Sport Relax)

Dospělí – kolektiv:

1. VK Dukla Liberec, ženy
  2. VK Dukla Liberec, muži
  3. Baseball Club Blesk Jablonec

Mládež – kolektiv:

1. HC Bílí Tygři Liberec (hokej)
  2. OB Turnov (orientační běh)
  3. TJ Bižuterie Jablonec (plavání)

Veteráni:

1. Čech Petr (KB Jilemnice)

Trenéři:

1. Jandová Dana (TJ LIAZ Jablonec)

Zdroj úvodní fotografie: Český rozhlas Vysočina. Autorem fotografií z vyhlášení je Jaroslav Appeltauer. Zájemci je naleznou v příloze.