Shrnutí po jednání povodňové komise ze dne 15. září

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 15. 09. 2024 10:43
  • Životní prostředí

Dnes opět zasedala povodňová komise kraje, která řešila aktuální stav toků v regionu.

Jaké byl hlavní výsledky?

1) V noci na dnešek vodní toky poklesly, nicméně od rána začíná reagovat zejména Smědá. Očekáváme tedy podobnou situaci jako včera. Na dalších tocích v regionu předpokládáme mírnější stav.

2) Přehrady v Libereckém kraji jsou neustále připraveny. Nyní je jejich naplněnost mezi 60 až 90 %.

3) Most v Mníšku kraj řeší, podle jeho aktuálního stavu bude zprůjezdněn. KORID LK případně zajistí pro děti do škol náhradní autobusovou dopravu, a to zejména z Mníšku, Fojtky a Oldřichova v Hájích.

4) HZS Libereckého kraje v noci na dnešek řešil přes 300 událostí, nejvíce bylo popadaných stromů, a to zhruba 200.

5) Bez proudu je v Libereckém kraji nyní přes 22.000 odběrných míst. Technici na nápravě intenzivně pracují.

6) Buďte, prosím, i nadále opatrní a dávejte na sebe pozor.

Záznam z tiskové konference je pod odkazem zde: https://fb.watch/uCm2E1GuFe/ a níže: