Radní Pavel Petráček převzal záštitu nad dobročinnou aukcí Nadace Euronisa
- 13. 10. 2010 14:09
- Školství
Krajský radní pro sociální věci Pavel Petráček (ČSSD) převzal záštitu nad letošním 14. ročníkem benefiční aukce uměleckých předmětů Nadace Euronisa. Aukce se uskuteční 27. listopadu od 14 hodin v prostorách multimediálního sálu Krajského úřadu Libereckého kraje, U Jezu, v Liberci.
Na letošní aukci se budou dražit díla 114 českých výtvarníků, celkem 180 děl (62 obrazů, 80 grafik, 28 skleněných plastik, 6 fotografií, 4 jiné objekty) v celkové hodnotě 953 900,- Kč.
„Ceny se pohybují od 200 do 60 000 korun, převážně se ale cena jednotlivých děl pohybuje okolo tří tisíc korun,“ uvedl ředitel Nadace EURONISA Aleš Rozkovec s tím, že vloni se vydražila díla v celkové hodnotě 884 tisíc korun. Třináct předchozích ročníků pak vyneslo již 9.516.000 korun
„Jsem rád, že čistý výtěžek té letošní bude použit, stejně jako v minulých letech, na podporu sociálně zaměřených neziskových organizací působících v Libereckém kraji a Šluknovském výběžku,“řekl radní.
Některá zajímavá dražená díla:
- Olbram Zoubek – bronzový reliéf- Ještě děkuji (40 000,- Kč)
- Bohumil Eliáš – skleněná plastika – Most (25 000,- Kč)
- Jaroslav Valečka – olej na plátně – Studené slunce (18 000,- Kč)
- Jiří Bouda – litografie – Rozcestí (2 000,- Kč)
- Jelen Oldřich – litografie – Vodopád (6 000,- Kč)
- Vladimír Mencl – olej na desce – Cesta k Třeboni (4 000,- Kč)
Výstava dražených děl bude od 22. 11. do 26. 11. 2010 v prostorách ČSOB v Liberci 1. Máje 18