Pozvánka na workshop Léčivé byliny

odborný zaměstnanec

• 03. 06. 2018 00:00
  • Magazín

Workshop Léčivé byliny se koná v Příchovicích - Kořenově na hranici mezi Krkonošemi a Jizerskými horami. Tímto si vás rádi dovolujeme pozvat k dalšímu workshopu z cyklu akcí v rámci mezinárodního projektu „Slow Tourismus v Euroregionu Nisa – spojení kultury s přírodou, konaného ve dnech 11. - 12. června 2018 v horském ubytovacím hostinci, muzeu a minipivovaru U Čápa - Příchovice.

Celý cyklus těchto akcí započal v dubnu 2017 ve Waltersdorfu, v domě Přírodního parku Žitavské hory. Na úvod jsme se věnovali tématu Slow Tourismu a trvale udržitelného rozvoje. Následovala akce v létě téhož roku Pověsti s přeshraničním dopadem ve Smržovce v Jizerských horách. Třetí akcí byl workshop Potenciál regionálních řemesel a regionálních produktů v cestovním ruchu v Seifhennersdorfu. Nyní následuje čtvrtá akce celého cyklu s názvem Léčivé byliny. První den bude nejprve ve znamení praktické ukázky přípravy bylinné masti v podání Lídy Abrahámové, následovat bude inspirační přednáška Christine Cieslak. Na druhý den je připravena tematická exkurze do okolních luk a svahů za jejich bylinnými poklady s ekoložkou Květou Morávkovou a s odbornicí na léčivé byliny Christine Cieslak.

Věříme, že vás tato pozvánka zaujme a budeme se těšit na shledání na workshop. Dovolujeme si vás požádat registraci na akci v co nejkratším termínu.

Program:

11. 06. 2018

11:00 Příjezd, registrace

11:30 Exkurze po areálu a okolních (včetně rozhledny a muzea Járy Cimrmana)

12:30 Oběd

13:45 Léčivé rostliny - cenný poklad přírody - Christine Cieslak.

15:00 Přestávka na kávu

15:30 Léčivé byliny a jejich užití - zámečnická mast - příprava - workshop.

18:00 Večeře

19:00 Individuální výlet na Štěpánku (2 km tam, tj. celkem 4 km nejkratší cestou nebo od parkoviště je to 1 km)

12. 06. 2018

8:00 Individuální prohlídka areálu u Čápa a Příchovic (ranní ptáčata, pro sovy není povinné)

8:30 Snídaně

9:15 Inspirační Exkurze po loukách, stráních a v okolí Příchovic

9:15 Květa Morávková Horská kulturní krajina včera a dnes - širší krajinné souvislosti

10:30 Christine Cieslak Léčivé rostliny - cenný poklad přírody. Příprava nabídky pro turisty.

12:00 Oběd, káva, odjezd domů

Informace, přihlášky: www.pencin–zittau.eu

GPS: http://ucapa.eu/ 50.7397981N, 15.3463878E

Zdroj: Mgr. Jan Sedlák, manažer projektu „Slow tourism v Euroregionu Nisa - Spojení kultury s přírodou“. Obec Pěnčín