Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Dočasně je uzavřen hlavní vstup do budovy krajského úřadu. Ke vstupu slouží boční vchod C, kde se nachází i recepce.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Mokřady v Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko přiblíží naučná stezka

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 11. 11. 2022 14:18
  • Cestovní ruch

Sdílet článek

Přiblížit mokřady v Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko. Takový je smysl naučné stezky, která již od roku 2001 provádí turisty touto oblastí Libereckého kraje. Ukazuje, že se nejedná o území, ve kterém se vyskytují pouze vlhko, komáři a plevel.

Tato stezka seznamuje s mokřady v úplně jiném světle. Představí území, ve kterých se skrývá spousta chráněných živočichů a rostlin a která mají svou nezaměnitelnou funkci v krajině.

„Turisté se nevyhýbají ani oblastem, které jsou chráněné. Je potřeba návštěvníky informovat o tom, v čem je to které území cenné a jak se tam mají chovat, aby jej třeba díky neznalosti neponičili,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Turisty čeká sedm zastavení, na kterých se dozvědí základní informace o mokřadech potoků Liběchovky a Pšovky, o ovlivnění těchto biotopů činností člověka, o původní vegetaci kolem menších toků, o samotné Liběchovce, o péči o mokřady, o stojatých vodách a o funkci mokřadů v krajině.

Na stezce není žádné převýšení – trasa vede po rovině, ovšem vzhledem k tomu, že stezka vede po vyšlapané pěšince a po povalových chodníkách, není vhodná pro kočárky nebo invalidní vozíky. Celá procházka zabere zhruba půl hodiny.

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky