Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Hlavní pokladna v 10. patře je od čtvrtka 4. 7. do pondělí 15. 7. včetně UZAVŘENA.  Správní poplatky v hotovosti bude výjimečně možné složit v kanceláři č. 1017 nebo 1018. Platby je možné posílat i elektronicky na bankovní účet Libereckého kraje. Pokladna bude pro klienty znovu k dispozici od úterý 16. 7. 2024. Od července se také změní přestávka v rámci pokladních hodin (nově 11:00–12:00), otevírací doba od 1. 7.: pondělí:   8:00–11:00 | 12:00–17:00 úterý: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 středa: 8:00–11:00 | 12:00–17:00 čtvrtek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 pátek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Liberecký umělec Paulie Garand zve do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec

• 11. 07. 2024 14:17
  • Cestovní ruch

Hudebník Paulie Garand zve k návštěvě Libereckého kraje. Natočil video s názvem Kam v Liberci a okolí dle Paulieho Garanda, které vybízí k návštěvě zajímavých míst v regionu. Video je dostupné ke zhlédnutí na profilu Region Liberec na sociální síti Instagram.

„Využíváme různé způsoby, jak informovat o krásách a zajímavých místech našeho kraje. Mnoho lidí se rozhoduje na základě doporučení známých osobností. To je základním důvodem této spolupráce,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu Libereckého kraje.

Společný projekt v prvním týdnu od vydání zhlédlo šedesát tisíc lidí. Paulie si vybral například Papírové náměstí v Liberci, které je proslulé jako křižovatka gastro míst. Ve videu vyzdvihuje Bistro Široká, Organzu a Junklab. Na seznamu nechybí také Severočeské muzeum v Liberci, Oblastní galerie Liberec nebo přehrada v Jablonci nad Nisou.

Pavel Harant, známý pod uměleckým jménem Paulie Garand, má k Liberci hlubokou osobní a profesionální vazbu. Toto město, kde se narodil a vyrostl, výrazně ovlivnilo jeho hudební tvorbu a identitu. Liberec často figuruje v jeho textech a videoklipech.

Myšlenka navázat spolupráci s tímto libereckým rodákem vznikla na základě sociálních sítí. V anketě s otázkou: Co se Vám vybaví, když se řekne Liberec? spousta těch, kteří sledují na sociální sítích profily Region Liberec zmiňovala právě jméno Paulie Garand.