Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Otevírací doba Krajského úřadu Libereckého kraje během svátků: 23. 12. 2024 – pondělí – úřední den – podatelna otevřena do 17:00 hodin, 27. 12. 2024 – pátek – úřad uzavřen, 30. 12. 2024 – pondělí – úřední den – podatelna otevřena do 17:00 hodin, 31. 12. 2024 – úterý – úřad otevřen pro veřejnost do 12:00 hodin

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Liberecký kraj otevřel Regionální inovační program, pro firmy vyčlenil přes 4 miliony korun

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 05. 03. 2024 17:07
  • Rozvoj
  • Sociální

Sdílet článek

I v letošním roce podpoří Liberecký kraj začínající podnikatele, inovativní firmy a projekty propojující komerční sektor s univerzitou a výzkumnými centry. Regionální inovační program nabízející tři druhy voucherů, startovací, inovační a technologický, se otevřel v pátek 1. března. Žádosti o podporu kraj přijímá až do 10. dubna 2024.

„Naším cílem je pomoci firmám s modernizací a novými trendy. Za dobu trvání programu jsme pro tento účel uvolnili již zhruba devětadvacet milionů korun, uvedl Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Žadatelé mohou z programu získat až dvě stě tisíc korun, celkově je k dispozici částka čtyři miliony dvě stě tisíc korun. Pro konzultace je k dispozici Krajský úřad Libereckého kraje i Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink. Šance na úspěch přitom není zanedbatelná, v loňském roce na podporu dosáhly plné dvě třetiny z celkového počtu pětatřiceti žádostí.

„Největší zájem byl tradičně o technologický voucher, který umožní ověřit proveditelnost a efektivitu výrobního postupu. Celkem šestnáct firem si ověřilo a otestovalo aplikační potenciál svých nových myšlenek v praxi,“ dodal Jiří Ulvr. Pět projektů založených na spolupráci firem s výzkumnými centry získalo inovační voucher a dva perspektivní a začínající podnikatelé obdrželi voucher startovací.

Technologický voucher obdržel i liberecký OutdoorKWAK, a to na vývoj nové izolační hygienické vložky do svých péřových spacáků. „Finance jsme využili na spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci, nákup vzorků materiálu a jejich profesionální testování. Podpora ze strany Libereckého kraje nám v rozvoji produktového portfolia pomáhá dlouhodobě, i díky ní můžeme na trhu nabízet to nejlepší z českého textilu, doplnil jednatel firmy David Pařízek.

Nejen na vývoj, ale i na propagaci lze v programu získat finanční prostředky. Kreativní sklářské studio SALANSKY si díky startovacímu voucheru již brzy výrazně zlepší svou online prezentaci. „Voucher nám pomohl zafinancovat nové internetové stránky včetně e-shopu. Spuštění plánujeme v řádu týdnů a slibujeme si od něj zlepšení komunikace především se zahraniční klientelou,” uvádí Ondřej Salanský, majitel studia.

 Veškeré informace jsou žadatelům přehledně k dispozici na webu Libereckého kraje.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky