Kraj vyhlašuje výtvarnou soutěž pro romské děti a mládež. Bojuje tak proti závislostem

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec

• 14. 08. 2024 12:37
  • Sociální

Pilířem prevence proti vlivu závislostí... Takový název nese výtvarná soutěž pro romské děti, kterou vyhlásil odbor sociálních věcí Krajského úřadu Libereckého kraje. Kresby se přijímají od 9. září, uzávěrka je 4. listopadu.  Výtvarná soutěž se koná pod záštitou náměstka hejtmana Libereckého kraje Petra Tulpy, pověřeného řízením resortu sociálních věcí

„Zajímá nás, co si dnešní děti představí pod pojmem prevence proti vlivu závislostí. Cílem soutěže je odradit od prvního užití návykové látky a předcházet užívání mezi rizikovou populací. Je třeba s dětmi a mládeží o rizicích alkoholu, tabáku a jiných návykových látek hovořit,“ prohlásil Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Tři tečky za názvem soutěže jsou záměrné, každý si za ně může dosadit to své, svůj vlastní pohled na to, jak například fungují proti riziku vzniku závislosti činnosti, jakými jsou třeba hra na klavír, flétna, dále tanec, sport, outdoor, kreslení, malování a podobně.  Výtvarnou soutěž doplní informace na roll-upech, workshopy odborníků v území a další program.

Do soutěže lze přihkásit kresbu, malbu či grafiku na téma volnočasových aktivit dětí a mládeže – například obrázek s motivem hraní na hudební nástroj, kolektivních sportů, výletu s kamarády, letního tábora a podobně. Výtvarné práce mohou být nanejvýš ve formátu A3; trojrozměrné práce nebudou přijímány.

V první kategorii soutěží děti od 4 do 6 let, v druhé od 7 do 11 let a ve třetí od 12 do 15 let.

Práce zasílejte poštou na adresu Krajský úřad Libereckého kraje, odbor sociálních věcí, U Jezu 642/2a, Liberec 2, 461 80 - obálku označte heslem Výtvarná soutěž. Je možno je též předat osobně – zanechat je na recepci úřadu. Pro díla přihlašovaná hromadně si zástupci krajského úřadu mohou po předchozí telefonické domluvě přijet do té které organizace.

V elektronické podobě práce zasílejte na e-mailovou adresu vaclav.strouhal@kraj-lbc.cz (práce prosím naskenujte, fotografie pořízená mobilním telefonem není vhodná). V tomto případě však nebude možné případnou vítěznou práci vystavit, je možné ji však dodat dodatečně, například na předávání cen).

Ke každé odeslané práci nezapomeňte uvést jméno a příjmení autora, jeho věk pro přiřazení do příslušné kategorie a název práce. Zaslané práce z kapacitních důvodů bohužel nejsme schopni vracet zpět. Každý soutěžící může zaslat do soutěže více svých příspěvků i v rámci jedné soutěžní kategorie.

V každé věkové kategorii budou ohodnocena tři nejlepší díla a jejich tvůrci obdrží věcné ceny. Všichni účastníci výtvarné soutěže získají za odměnu upomínkové předměty. Hodnotící komise se bude skládat ze zástupců Libereckého kraje.

Oficiální předání cen se uskuteční 10. prosince v kongresovém sále Centra Babylon za účasti čelných představitelů Libereckého kraje.

Kontaktní osobou budiž Václav Strouhal, telefon: 485 225 445 či 725 704 057, e-mail: vaclav.strouhal@kraj-lbc.cz.

Výtvarné práce zaslané do soutěže budou vystaveny v prostorách Krajského úřadu Libereckého kraje. Autoři vítězných prací budou vyrozuměni dopisem a zúčastní se slavnostního vyhlášení výsledků soutěže. Na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže budou pozváni všichni účastníci, kteří zaslali svoji kresbu. V rámci programu vystoupí romské taneční soubory Libereckého kraje.