Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Kraj řeší stav budovy Střední školy řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 09. 01. 2019 00:00
  • Rozvoj
  • Školství

Sdílet článek

Liberecký kraj řeší částečnou havárii objektu Střední školy řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou, ke které došlo na konci loňského roku. Kraj v této souvislosti zadal zpracování finanční analýzy pro dvě varianty dalšího postupu. První možností je sanace a zpevnění objektu za 97 milionů korun bez DPH. Druhá zvažovaná varianta je demolice a nová výstavba budovy za zhruba 188 milionů korun bez DPH.

Vedení kraje si nechalo zpracovat finanční analýzu od společnosti Hlaváček – architekti. „Ve hře pořád zůstávají dvě varianty. Zpevnit stávající objekt, nebo stavbu zdemolovat a postavit zcela novou budovu. Obě možnosti jsou finančně velice náročně. Podotýkám však, že prioritou pro nás zůstává předejít jakýmkoliv bezpečnostním rizikům a případnému samovolnému zřícení budovy. Projekt výstavby Centra odborného vzdělávání je sice ohrožen, ale věřím, že vše dobře dopadne,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Sanace, odstranění havárie a kompletní ztužení a zpevnění objektu by vyšly na 97 milionů korun bez DPH. Demolice a výstavba nové budovy pak na 188 milionů korun bez DPH při zachování stejného obestavěného prostoru. Pokud by se budova šířila směrem do dvorní části a zvětšil by se obestavěný prostor, stálo by to zhruba 227 milionů korun bez DPH.

„Ať už se rozhodneme jakkoliv, stále zůstává prioritou zajistit bezpečnost chodců. Co se týká řidičů, rád bych, aby Podhorská ulice byla průjezdná na začátku jara,“ dodal hejtman Martin Půta.

„Je důležité zabezpečit budovu tak, aby se nezřítila. Oslovili jsme proto společnost Metrostav a.s., která má zkušenosti s podobnými haváriemi na stavbách, aby v co možná nejkratším čase našla řešení, jakým způsobem lze stavbu zajistit a odstranit následky havárie, aniž by byl jejich postup v rozporu s bezpečnostními předpisy,“ vysvětlil náměstek Tulpa.

Cena za projekt zabezpečovacích prací činí celkem 412.350 korun bez DPH. Finanční náklady na stavební práce budou stanoveny na základě zpracované projektové dokumentace.

Youtube video

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky