Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Hlavní pokladna v 10. patře je od čtvrtka 4. 7. do pondělí 15. 7. včetně UZAVŘENA.  Správní poplatky v hotovosti bude výjimečně možné složit v kanceláři č. 1017 nebo 1018. Platby je možné posílat i elektronicky na bankovní účet Libereckého kraje. Pokladna bude pro klienty znovu k dispozici od úterý 16. 7. 2024. Od července se také změní přestávka v rámci pokladních hodin (nově 11:00–12:00), otevírací doba od 1. 7.: pondělí:   8:00–11:00 | 12:00–17:00 úterý: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 středa: 8:00–11:00 | 12:00–17:00 čtvrtek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 pátek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Jednodušší správa poplatků na úřadech: Liberecký kraj spustí nový platební portál

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 10. 07. 2024 10:09

Úspora času, jednodušší a přehlednější provádění plateb ze strany poplatníků a usnadnění práce příjemcům poplatků při jejich evidenci. To vše přináší nový krajský platební portál, jenž poprvé v testovacím režimu vyzkouší v průběhu letních prázdnin Doksy a Kunratice u Frýdlantu. Od září 2024 by pak měl být portál spuštěn oficiálně a postupně se do něj budou moci připojit všechny obce a města na území Libereckého kraje.

„Inspiraci pro spuštění platebního portálu jsme našli ve Středočeském kraji, který ho provozuje již od roku 2021. Platební portál bude určen zejména pro komunikaci mezi občany na straně jedné a městy a obcemi na straně druhé v souvislosti s agendou plateb různých poplatků, a to například za odpad či psa. Cílem by měla být úspora času a zjednodušení celého procesu evidence poplatků,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Zprovoznit platební portál bude mít za úkol Agentura regionálního rozvoje, spol. s r. o. Spuštění portálu a jeho provoz v roce 2024 vyjde odhadem na 877.734 korun včetně DPH, přičemž služba pro obce a města bude zdarma, náklady bude hradit Liberecký kraj.

„Jsme samozřejmě připraveni obcím a městům v regionu se spuštěním a provozem co nejvíce pomoci a budeme s nimi toto téma aktivně komunikovat,“ doplnil radní Jiří Ulvr.