Den potravinářů Libereckého kraje se koná v pátek 20. května u OD Plaza Liberec od 10 do 17 hodin

• 16. 05. 2011 17:39

Liberecký kraj a OD Plaza Liberec pořádají již podruhé „Den potravinářů Libereckého kraje“, který se uskuteční v pátek 20. května od 10 hodin na pěší zóně před Nákupní galerií Plaza, v ulici 5. května (vedle radnice) v Liberci. Slavnostní zahájení se uskuteční ve 14 hodin za účasti hejtmana LK Stanislava Eichlera a radního pro zemědělství a životní prostředí Jaroslav Podzimka.

„Letos se představí více jak „dvacítka“ výrobců potravin a nápojů našeho regionu se svými výrobky, z nichž většina se  účastní  soutěže o výrobek roku Libereckého kraje. Lidé si zde mohou ochutnat a zakoupit čerstvé a zdravé potraviny, které jsou vyráběny  bez množství levných přísad, jež se dnes do potravin přidávají hlavně z důvodu honby za snižováním nákladů. Kromě regionálních mléčných, masných či pekárenských výrobků, zde budou k vidění i různé mošty, pivo či likéry. Spotřebitelé si v případě zájmu mohou také  zjistit, kde si mohou tyto výrobky v průběhu roku zakoupit,“ uvedl radní.

„Je třeba  upozornit, že  „Den potravinářů“ je - kromě nově se v řadě měst formujících farmářských trhů - jeden z mála možných způsobů, jak naše regionální výrobce a jejich výrobky propagovat, představit je širšímu okruhu zákazníků a zvýšit tak jejich popularitu i prodejnost. Většina, především těch menších výrobců, se totiž do velkých obchodních řetězců a supermarketů jen velmi těžko prosazuje,“ doplnil.

V rámci Dne potravinářů, který moderuje Jiří Teplý,  vystoupí v doprovodném programu ve 13.30 hodin skupina Aries, ve 14:15 hodin Velký dechový orchestr ZUŠ z Turnova, který zahraje filmové melodie,  a od 16:hodin je připraveno  vystoupení Bohemia Univerzal Bandu.

Své výrobky budou nabízet – pekaři, uzenáři, mlékaři,výrobci alko i nealko nápojů:

1)      Jizerské pekárny, spol. s. r. o.,

14:00 – slavnostní zahájení

14:15 - Velký dechový orchestr ZUŠ Turnov pod vedením Jiřího Richtera

16:00 – BU Band p. Luděk Seidl

17:00 - ukončení  Dne potravinářů.