Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Dočasně je uzavřen hlavní vstup do budovy krajského úřadu. Ke vstupu slouží boční vchod C, kde se nachází i recepce.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Radní Pavel Petráček se zúčastní koncertu bubeníků pro handicapované děti ve Smržovce

Mgr. Langer Jiří

  • 02. 11. 2010 12:48

Sdílet článek

 

Krajský radní pro sociální věci Pavel Petráček (ČSSD) se zúčastní 9. listopadu od  16 hod. Sletu bubeníků - koncertu pro handicapované děti, který se koná v parkhotelu Smržovka.

Akci pořádá  Město Smržovka ve spolupráci s Alter-NATIVE Music Production.

Vystoupí Pavel Fajt, Miloš Vacík, Ephraim Goldin, Bob Aves/Filipíny, Grace Nono/Filipíny, Kenny Grohowski/USA a Alex Papavergos/D.

„Koncert je určen pro handicapované děti i dospěléa jejich doprovod.Vstup je zdarma,“ uvedla Ivana Hujerová z Kulturního střediska Smržovka s tím, že volný vstup mají i držitelé vstupenky na večerní koncert. Naopak na místě lze zakoupit vstupenku v ceně 170 Kč a ta platí i na večerní koncert, který začíná ve 20 hodin.

Vstupenku na večer lze zakoupit v předprodeji za 170 Kč nebo na místě za 200 Kč.

Na večerní koncert není možné rezervovat místa. Omezený počet vyhrazených míst k sezení bude na základě nutné telefonické rezervace k dispozicipouze pro vozíčkáře a tělesně handicapované, telefon 483 369 324,“ zdůraznila Ivana Hujerová. A připomněla že předprodej funguje v  Infocentru Liberec, prodejně mobil. telefonů, v areálu Billa Jablonec n. N., Tipsportu Smržovka a  Infocentru Tanvald.

Podrobnosti a upřesňující informace postupně na: www.smrzovka.cz

  

Evropa, Asie, jižní i severní Amerika: Slet bubeníků chce opět udat tempo hudební scéně

 

Nejlepší čeští bubeníci a jejich protějšky z Ameriky, Asie i Evropy se v listopadu potkají na 9. ročníku kultovního putovního festivalu

 

 

 

Slet bubeníků   vstupuje již do 9. ročníku. Svým pojetím je tento projekt naprosto ojedinělý a unikátní a získal si velké renomé v celém hudebním světě. Název Slet bubeníků není náhodný, protože hudebníci se opravdu slétávají doslova z celého světa. Ti se vždy napřed na mnoho dní uzavřou před světem na odlehlém místě v Jizerských horách, kde společně vzývají hledačství a hudební inspiraci. Každý hudebník vnáší do společné dílny své muzikální zkušenosti, vlastní kulturní tradici, hudební vzdělání; každý do společné tvoření přichází s vlastními nápady. Výsledek tohoto globálního tavícího bubenického kotle je vždy fascinující. Dochází k prolnutí všech možných hudebních směrů, vlivů a etnických kořenů. Každoročně vznikají nové skladby, které jsou pak živě předvedeny na koncertě.

 

V historii Sletu bubeníků se mění koncept každý rok, a tak jsme se dočkali například globálního Sletu (zastoupení všech světadílu) afrického Sletu, poslední dva ročníky se nesly v duchu japonsko-české hudební spolupráce.

 

Slet Bubeníků v roce 2010 je zaměřen na setkání několika hudebních oblastí. Základ tvoří jako vždy hráči na klasické západní bicí nástroje používané v rockové i ethno hudbě (Grohowski, Fajt), ty podpoří latinsko-americká rytmika Miloše Vacíka a Alexe Papase, africký styl Ephraima Goldina, atmosféru dotvoří hudebníci z Manily, hlavního města Filipín s ethno kořeny s přesahem do jazzu (Bob Aves, Grace Nono).

 

 

Celkem se na pódiu každý rok rozezní až dvě tuny nástrojů - bicích souprav, činelů, mnoha etnických bubnů a elektroniky, ale i lidské hlasy, gongy, perkuse, barely. Letos přibudou i melodické nástroje (kytara, hlas). Tento pestrý globálně-hudební mix každoročně poutá pozornost odborné i laické veřejnosti a koncerty bývají nezapomenutelným hudebním zážitkem. 

 

 

 

Slet bubeníků 2010 – sletová letka (v abecedním pořadí):

 

Alex Papas

Korb

http://www.salsa-latin.de/alexpapa.html

Bob Aves

Manila

www.bobaves.com

Ephraim Goldin

Praha

http://www.meli-melo.ic.cz/EphraimGoldin.html

Grace Nono

Manila

www.gracenono.com

Kenny Grohowski

New York

http://www.myspace.com/kcghybrid

Miloš Vacík

Praha

http://www.myspace.com/milosvacik

Pavel Fajt

Brno

http://www.myspace.com/pavelfajt

 

 

 

 

Profily umělců najdete na www.sletbubeniku.cz

Video a hudební ukázky na www.myspace.com/thegatheringofdrummers

Facebook: www.facebook.com/sletbubeniku

pressfoto: http://dl.dropbox.com/u/534498/docasne/slet2010-pressphoto.zip

 

 

přehled koncertů:



 

9.11.2010

Smržovka

Parkhotel

www.smrzovka.cz

10.11.2010

Stochov

Dům Kultury Stochov

www.stochov.cz

11.11.2010

Benešov

Městské divadlo „Na poště“

www.raskin.cz

12.11.2010

Nový Bor

Městské divadlo

http://www.kulturanb.cz/

13.11.2010

Šumperk

DK

www.dksumperk.cz

14.11.2010

Rožnov p.R.

TKA

www.tka.cz

15.11.2010

Olomouc

U klub

http://uklub.olomouc.com

16.11.2010

Bratislava

Randal Club

www.openrock.sk

18.11.2010

Brno

Faval

www.faval.cz

19.11.2010

Žatec

Hudební zkušebna

http://bandzone.cz/fan/klubhudebnizkusebnazatec

20.11.2010

Praha

Archa

www.divadloarcha.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROFILY Fajta a Vacíka – uměleckých vedoucích Sletu bubeníků 2010

 

Pavel Fajt - Brno, CZ – bicí nástroje, elektronika

Fajt je český neortodoxní bubeník a avantgardní muzikant. Když se dnes kdekoliv ve světě řekne česká muzika, každému vytane na mysli i jméno Pavla Fajta. Bezesporu posunul vnímání i charakter hudby o pěkný kousek vpřed. Byl hostem prestižních světových festivalů a scén v Evropě i zámoří, např. Victoriaville Kanada, Mimi Marseille, Alternativa Praha, Knitting Factory New York, Music Unlimited Wels, Ring Ring Beograd atd.

Nejvíce proslul spoluprací s Ivou Bittovou a také jako jeden ze zakladatelů české avantgardní rockové skupiny Dunaj či Pluto. Ve svém sólovém projektu „Drumtrek“ Fajt přináší výzvu bubeníka. S bicími nástroji, perkusemi, elektronikou i hračkami a vlastním hlasem úspěšně provádí nemožné: více než hodinové koncertní sólo, které nejenže nenudí, ale zní jako celá regulérní kapela. Rozeznívá blány, rantly, činely, plechy, chrastítka, vzduch v místnosti, vlastní hlavu, tvoří melodie na různě naladěné ocelové struny či kombinuje rozličné elektronické smyčky. Dynamika koncertů je vždy strhující, obzvlášť vydařená bývají vystoupení v různých duchovních prostorech a v menších sálech, kde dochází k nejintenzivnějšímu kontaktu s divákem.

 

 

 

Miloš Vacík 

Hráč na bicí nástroje z celého světa, výtvarník, skladatel, studiový hráč. Ve své sbírce má přes 200 nástrojů.

Specializuje se na nástroje ostrova Kuby, Brazílie a Západní Afriky. Hraje také na speciálně sestavenou bicí soupravu, kterou kombinuje s různými druhy etnických bubnů, zvonců, plechovek, perkusí a doplňuje svým hlasem.

Na profesionálních pódiích se objevuje od osmnácti let.

Hraje se Slunečním orchestrem, je kapelníkem Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada. Založil a hrál v Šum svistu, ve skupinách Laura a její tygři, Pražský Výběr, Kontraband,

Afro-Latin Band. Bývá zván jako host na větší turné např.

Druhá Tráva, Boom Band, -123minutXL. Spolupracuje z řadou osobností – Michal Pavlíček, Michael Kocáb, Jana Koubková, Jura Pavlica, Ida Kelarová, Petr Hapka, Milan Svoboda aj.

Účinkoval na festivalech v řadě zemí Evropy (Francie, Německo, Belgie, Švýcarsko, Rusko), navštívil Koreu, Egypt, Libanon, Tunis. Měl sólový koncert v Egyptské Káhiře v El-Harawi house (1999). Do Egypta se podruhé vrátil i s Tam-Tam Orchestra (2001), kde koncertovali v Káhirské opeře. V roce 2002 byl vyslán Českým rozhlasem za Českou republiku do mezinárodního Big Bandu EBU, v Maďarsku. Závěrečný koncert z Budapešti se přenášel rozhlasem do celého světa.

Bývá zván a pořádá semináře (Káhirská konzervatoř, Heluánská Universita, Americká Universita v Káhiře, Karlova Universita). Od roku 1993 je profesorem na konzervatoři Duncan Centre.

Založil a vede první sambovou školu v Čechách –„ Samba Tam-Tam Batucada škola Praha.“

Na svém kontě má deset autorských cd.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky